• belediye evde kal
  • acar motor

Nusaybin'de 18 gün aradan sonra okullar açıldı

Nusaybin'de 10 Ekim gününden buyana eğitime öğretime verilen aranın ardından öğrenciler bugün ders başı yaptı.

  • 28 Ekim 2019 08:43
  • A
  • A

Nusaybin'de 10 Ekim gününden buyana eğitime öğretime verilen aranın ardından öğrenciler bugün ders başı yaptı.

 

9 Ekim günü başlayan 'Barış Pınarı Harekâtı' sonrası Kamışlı'dan Nusaybin'e atılan havan ve roketler nedeniyle Nusaybin Kaymakamlığı eğitim öğretime iki gün ara verme kararı almıştı.

 

Perşembe ve Cuma günü verilen aranın ardından Pazartesi okulların açılması beklenirken ara süresi Çarşamba gününe kadar uzatıldı. Bu süre zarfında Mardin Valiliği Suriye sınırına yakın Kızıltepe ve Artuklu ilçelerinde de eğitim öğretime ara verilmesi talimatını verirken Nusaybin Kaymakamlığı da ilçe geneli tüm okulların eğitim öğretime ara verilmesi açıklamasında bulundu.

10 Ekim'den buyana verilen aranın ardından 28 Ekim Pazartesi günü itibariyle öğrenciler tekrar okullarına gelerek ders başı yaptı.

 

-MİLLİ EĞİTİM TELAFİ PROGRAMLARI DÜZENLEYECEK

 

Öte yanda eğitim öğretime verilen 18 günlük aranın ardından derslerinden uzak kalan öğrenciler için telafi programları düzenleneceği öğrenildi.

 

Nusaybin Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin tarafından tüm okul idarelerine verilen talimatta, öğrencilerin derslerinden geri kalmamaları ve okula gelemedikleri iki haftanın kapatılması için telafi eğitimlerinin yapılması gerektiği kaydedildi.

 

İlçedeki tüm ilkokul, ortaokul ve liselerin öğrenciler derslerin geri kalmamaları için çeşitli telafi programları düzenleyeceği ifade edildi.