Nusaybin'de 19 Mayıs Kutlamaları

GÜNDEM Haber Girişi : 19 Mayıs 2010 09:52
19 Mayıs Atatürkü Tüm yurtta, KKTC ve dış temsilciliklerde olduğu gibi Mardinin Nusaybin ilçesinde de törenle kutlandı.
Nusaybin'de 19 Mayıs Kutlamaları
Arif Altunkaynak - Abdullatif Altunkaynak

19 Mayıs Atatürk’ü Tüm yurtta, KKTC ve dış temsilciliklerde olduğu gibi Mardin’in Nusaybin ilçesinde de törenle kutlandı.

 Tören, Kaymakam Yücel Gemici, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Dinç, Garnizon Komutanı P. Bnb. Tuncay Eğin ve Cumhuriyet Başsavcısı Uğur Ağrı’nın Cumhuriyet Meydanında bulunana Atatürk büstüne çelenk bırakmasıyla başladı.
 Mülki erkân kutlamalar için daha sonra Atatürk Stadyumuna geçti.

Buradaki kutlamalar da Kaymakam Gemici, Garnizon komutanı Eğin ve Belediye Başkan yardımcısı Dinç’in tören alanında bulunanların bayramını kutlamasıyla başladı.
 İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzetin Aydın adına günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapan Atatürk Lisesi öğrencisi Nurullah Akdoğan; “bu gün Mustafa Kemal’in Samsun’da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin Anadolu’da elden ele gönülden gönüle dolaşmasının 91. yıl dönümüdür. O gün Samsun’un vatansever insanlarını selamlayan Atatürk taşıdığı duygularla sizleri selamlıyorum” dedi.
 Öğrencilerin okuduğu şiirler ve Okulların hazırladığı gösterilerden sonra tören sona erdi.
 Tören sonrası gösteri grupları Kaymakam Gemici’yle hatıra fotoğrafı çektirdi. / Nusaybinim.com - Nusaybin Postası Gazetesi