Nusaybin'de 28 bin öğrenci ders başı yaptı

EĞİTİM Haber Girişi : 06 Eylül 2021 11:04
2021-2022 Eğitim Öğretim sezonun başlamasın ile öğrenciler bir buçuk yıl aradan sonra yüz yüze eğitime başladı.

2021-2022 Eğitim Öğretim sezonun başlamasın ile öğrenciler bir buçuk yıl aradan sonra yüz yüze eğitime başladı.

 

Sabah erken saatlerde okullarına gelen öğrenciler Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlediği tedbirler çerçevesinde sınıflarına alındı. Öğrencilerin heyecanlı oldukları gözlenirken, veliler okul avlularına alınmadı.

 

İlçe merkezi ve kırsal mahallelerde 27 bin 983 öğrenci ders başı yaparak 2019 Mart ayından buyana ilk defa yüz yüze eğitime başladı.

 

-MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÇETİN AŞIYA VURGU YAPTI
İlköğretim Haftası nedeniyle ilçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Atatürk Ortaokulu ve Atatürk İlkokulunda düzenlenen törene katılan Çetin, 2021 – 2022 Eğitim – Öğretim döneminin öğrenci, öğretmen, veli ve Milli Eğitim Camiasına hayırlı olması temennilerinde bulundu.

 

Nusaybin’de tüm okulların belirlenen tedbirlere göre eğitime öğretime sorunsuz bir şekilde başladığını kaydeden Çetin, “öğrenci ve öğretmenlerimizin okulda maske ve mesafe kuralına mutlaka uyması gerekir. Bu konuda tüm idarecilerimize gerekli uyarımızı yaptık. Ayrıca aşı konusu bizim için çok önemlidir. Çocuklarımızın mutlaka aşılarını tam olarak yapmasını öneriyoruz. Velilerimizi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz” dedi.