Nusaybin'de 4-6 Yaş Kur'an Kursları Mezuniyet töreni düzenlendi

EĞİTİM Haber Girişi : 30 Mayıs 2023 17:22
Nusaybin'de İlçe Müftülüğünün açtığı Kur'an Kurslarında eğitimlerini tamamlayan 4-6 Yaş arası çocuklar için Mezuniyet Töreni düzenlendi

Nusaybin'de İlçe Müftülüğünün açtığı Kur'an Kurslarında eğitimlerini tamamlayan 4-6 Yaş arası çocuklar için Mezuniyet Töreni düzenlendi.

 

Program, saygı duruşunda bulunma ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. İlçe Müftüsü Hasan Yeşildal tarafından yapılan açılış konuşmasında, Nusaybin'de 4-6 yaş Kur'an Kurslarında eğitimlerini tamamlayarak mezun olacak öğrencileri tebrik etti.

 

Daha sonra programda konuşan Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, akademik eğitimin yanında ahlaki ve değerler eğitiminin önemine değindi.

 

"İman varsa imkân vardır" diye bir neslin evlatları olarak imanlı gençler yetiştirerek geleceğimizin imkânlarını, sınırlarını genişleterek ülkemizi, tüm coğrafyamızı daha ileriye taşıyacak nesilleler yetiştirmek için çalıştıklarını ifade eden Kayabaşı; "Sadece akademik başarıya endeksli bir başarı anlayışı bizi yanlış yola götürecektir. Ahlaki değerlerinden yoksun, manevi değerlerini tamamlamamış bir insan istediği kadar akademik başarısını tamamlasın, yanlış yola sapmayacağının garantisi olamaz. Beşeri ilimlerle birlikte bizim çocuklarımıza gençlerimizi manevi eğitimde öyle bir hale getirmeliyiz ki onlar geleceğe tam donanımlı bir şekilde hazırlamış olsunlar. Bu vesileyle bugün mezun olacak tüm çocuklarımızı kutluyor, aileleri ve öğretmenlerini tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

 

Konuşmalardan sonra 4-6 yaş öğrenciler, Kur'an-ı Kerim tilaveti, ilahiler, şiirler ve ezberledikleri Hadis-i Şerifleri okudular.

 

Program, öğrencilerin duasıyla sona erdi.