Nusaybin’de 'Avrupa Hareketlilik Haftası' etkinliği düzenlendi

GÜNDEM Haber Girişi : 21 Eylül 2021 13:04
Nusaybin Belediyesi, her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında dünyanın çeşitli kentlerinde kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.

Nusaybin Belediyesi, her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında dünyanın çeşitli kentlerinde kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında etkinlik düzenledi.

 

Etkinlik kapsamında Nusaybin Belediyesi binasından başlayan yürüyüş ve temizlik çalışmaları, Cumhuriyet Meydanı, Sakarya Caddesi, Tarihi Çarşı ve İnanç Parkı ile sona erdi.

 

“Herkes İçin Sıfır Emisyonlu Hareketlilik” Temasıyla Yürüyelim Çevremizi temizleyelim etkinliğine Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Şimşek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Şehmus Biltekin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahsum Özmen, Ticaret Borsası Başkanı Necdet Aktaş, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hüseyin Gündoğdu, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan Yardımcısı Beşir Aydın Kızılay Şube Başkanı İlameddin Ay ve öğrenciler katıldı.

 

Bu yıl ki temanın “Sürdürülebilir Ulaşım: Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik” ile yürüyerek atıklar toplamak olduğunu hatırlatan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Kayabaşı, çevre duyarlılığı, çevre temizliği, sıfır atık ve geri dönüşümün önemine değinerek, etkinlik kapsamında hem ilçe merkezinde yürüyerek spor yaptıklarını hem de çevreyi temizlediklerini ifade etti.

 

Etkinlikten sonra Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Kayabaşı ile beraberindekiler öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.