Nusaybin'de bayramlaşma programı düzenledi

GÜNDEM Haber Girişi : 09 Temmuz 2022 17:47
Nusaybin'de Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi.

Nusaybin'de Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi.

 

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı ev sahipliğinde Nusaybin Belediyesinde düzenlenen bayramlaşma programına Garnizon Komutanı Piyade Yarbay Hakan Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yarbay Kahraman Gürbüz, Siyasi Parti temsilcileri, STK Temsilcileri, kamu kurum ve kuruluş yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Bayramlaşma programına katılanlarla tek tek bayramlaşan Kaymakam Kayabaşı, "Öncelikle sizlerin bayramını tebrik ediyorum, sizlerle birlikte olmaktan, birlikte bayramı idrak etmekten duyduğum mutluluğu dile getirmek istiyorum" dedi.

 

Kayabaşı, Nusaybin'in güzelliklerle, iyiliklerle, huzurla, barışla anılan bir kent haline olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini ifade etti.

 

Kayabaşı konuşmasını şöyle sürdürdü,
"Allah bu birlikteliğimizi, kardeşliğimiz daim etsin diyorum. Bu bayramlar bizim inancımıza göre bereketli günlerdir. Tabi ki Nusaybin'imiz çok özel bir yer bugün burada Müslümanlar olarak kurban bayramını idrak ederken hemen yanımızda Süryani kardeşlerimiz var, onlar da sağ olsunlar bizlerin bayramını tebrik etmeye gelmişler, tıpkı bizlerin onların bayramına gittiğimiz gibi. Bu fotoğraf bize şunu gösteriyor, bu coğrafya o kadar güzel bir coğrafya ki, dil, ırk, fark etmeksizin kardeşliğin, huzurun merkezi olduğunun en güzel göstergelerinden biridir. Ben tekrardan tüm hemşehrilerimizi kurban bayramını tebrik ediyor, nice bayramlar diliyorum."

 

Konuşmalardan sonra bayramlaşmaya katılanlar duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

 

Belediyede yapılan bayramlaşma programından sonra Kaymakam Kayabaşı, Garnizon, Hastane ve kontrol noktalarından çalışan asker ile polislerin bayramını kutladı, şehit ailelerini ziyaret ederek bayramlarını tebrik etti.