Nusaybin'de Belediye ve Polis, Kovit-19 için seferber oldu

Koronavirüs (Kovit-19) önlemler çerçevesinden Nusaybin Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İtfaiye ekipleri seferber oldu.

 

Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Mehmet Balıkçılar başkanlığında çalışma yapan Belediye, Polis ve İtfaiye ekipleri, Kovid-19 tedbirleri kapsamında, insan yoğunluğunun fazla olduğu ilçe merkezindeki cadde ve sokaklarda dezenfekte çalışmaları yapıldı.

 

Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı Nusaybin İtfaiye ekipleri ile Toplumsal Olaylara Müdahale Araçları (TOMA) koordinasyonuyla caddeler yıkanırken daha sonra dezenfekte çalışmaları yapıldı.

 

Dezenfekte çalışmalarına katılan TOMA'lar tarafından zaman zaman 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların evlerinden çıkmamaları anonsları yapıldı.

 

Öte yanda Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Balıkçılar tarafından polis ve zabıta ekiplerine verilen talimat sonrası ekipler parklarda denetimlerini sıklaştırdığı görüldü.

 

Koronavirüs önlemleri çerçevesinde ilçede hizmet veren kuyumcu ve dövizci esnafları da mesai saatlerini 11.00 ile 17.00 saatleri olarak değiştirdi.