Nusaybin'de bin öğrenci sinemayla buluştu

EĞİTİM Haber Girişi : 12 Aralık 2019 17:57
"Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın 2019" projesi kapsamından Nusaybin'den Bin öğrenci sinemayla buluştu.

"Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın 2019" projesi kapsamından Nusaybin'den Bin öğrenci sinemayla buluştu.

 

Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği arasında imzalanan protokol kapsamında, toplumun milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak, çocukların sosyal yönlerinin gelişimlerine katkı sağlamak, çocukların sinemayı tanımasını ve onların sinema kültürlerini geliştirmek amacıyla  "Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın 2019" projesi çalışmaları sürüyor.

 

Proje kapsamından Nusaybin Belediye Başkan Vekili olarak da görev yapan Kaymakam Mehmet Balıkçılar'ın desteği ile okullarda eğitim gören bin öğrenci düzenli aralıklarla Mardin'deki sinemalara taşındı.

 

İlk defa sinemayla buluşan öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okunurken, öğrenciler sinema etkinliği boyunca mısır ve çeşitli içecekler ikram edildi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, "çocukların yüzlerindeki mutluluk, gözlerindeki heyecanın tarifi mümkün olamaz. Bizlere böylesi güzel bir etkinliği sunan, emeği geçen Kaymakamımız/Belediye Başkan V. Sayın Mehmet Balıkçılar’a ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz" dedi.