• belediye evde kal
  • acar motor

Nusaybin'de evleri için uzlaşanlara 3 aydır kira ödenmiyor

Nusaybin'de evleri yıkıldıktan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile uzlaşan vatandaşlara 3 aydır kiraları ödenmiyor.

  • 10 Mayıs 2019 15:20
  • A
  • A

Nusaybin'de evleri yıkıldıktan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile uzlaşan vatandaşlara 3 aydır kiraları ödenmiyor.
Abdulkadir Paşa, Fırat, Dicle Yenişehir, Kışla ve Zeynel Abidin Mahallelerinde evleri yıkıldıktan sonra Kentsel Dönüşüm Ofisindeki Uzlaşma Komisyonuyla uzlaşan vatandaşlara yapılan kira desteği üç aydır ödenmediği belirtildi.
Uzlaşma Komisyonu ve Bakanlık yetkilileri tarafından Nusaybin'de yapılan tüm programlarda 'Bakanlık ile uzlaşan vatandaşların evleri teslim edilinceye kadar kira ödenecek' sözü verildiği kaydedilirken, vatandaşlar TOKİ konutları teslim edilmediği halde 3 aydır kiraların ödenmediğini ifade etti.

-VATANDAŞLAR MAĞDUR DURUMDA

6 Mahallede yapılan 5 binden fazla konut ve iş yerleri yapımında sona gelinirken bazı etapların kuraları çekildi. Ancak henüz tapu işleri, elektrik ve su aboneleri yapılmadığı için anahtar teslimi yapılmayan konutların anahtar teslimi yapılamadı.
Uzlaşma Komisyonuyla uzlaşma metni imzalayan vatandaşlar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerinin kendilerine 'evleri teslim edilinceye kadar kira yardımı yapılacak' sözünü verdiğini vurguladı.

Vatandaşlar, kiraların ödenmesinve mağduriyetlerinin giderilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan destek istiyor.