Nusaybin'de Hac başvuruları başladı

GÜNDEM Haber Girişi : 14 Nisan 2010 09:42
2010 yılı için Hacca gitmek isteyenler aşviçin Mardinin Nusaybin ilçesi Müftülüğü tarafından danışma merkezi oluşturuldu.
2010 yılı için Hacc’a gitmek isteyenler aşviçin Mardin’in Nusaybin ilçesi Müftülüğü tarafından danışma merkezi oluşturuldu. Hükümet konağına kurulan danışma merkezinde hem Hac kayıtları alınıyor hem de başvuru yapanlara sinevizyon gösterimiyle bilgi veriliyor.
 
Muhabirimize bilgi veren Nusaybin Müftüsü İhsan Açık, 8 – 22 Nisan tarihleri arasında 2010 yılı Hac müracaatları kayıt yenileme ve ilk defa kayıt yaptırmak isteyenler için başvuru zamanı olduğunu bildirdi.
 Hac Müracaatı yapmak isteyen veya müracaatını yeniletmek isteyen vatandaşlarımız muhakkak Nusaybin Müftülüğüne başvuruda bulunmalarını isteyen Müftü Açık; “Hac Müracaatları ile ilgili Ücretlerin Yatırılacağı Ziraat Bankası Nusaybin Şubesi ve Hesap Numarası 47657746-5001olup sadece ilk defa bu sene başvuracak adaylar 15 TL ödeme yapacaklardır. Diğer bilgiler başvuru sırasında müftülüğümüzce verilecektir. 8 Nisan itibariyle 100 hacı adayı müftülüğümüze başvurmuştur” dedi.
 Başvurular sırasında Hükümet konağı 3. katına kurulan sinevizyonla Hac ibadeti yerine getirilirken yapılacak hakkında bilgi verildi. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com