Nusaybin'de ilk defa düzenlenen Rafting Okul Sporları Şampiyonası sona erdi

SPOR Haber Girişi : 24 Nisan 2022 20:25
Nusaybin'de ilk defa yapılan Rafting Okul Sporları Şampiyonası sona erdi. Müsabakalarda Karmada Hakkâri Spor Lisesi, Kızlarda Çukurca Şehit Jandarma Üsteğmen Adnan Bahat ÇPAL ve Erkeklerde de Rize Çayeli Ahmet Hamdi İshakoğlu MTAL şampiyon oldular.
Nusaybin'de ilk defa düzenlenen Rafting Okul Sporları Şampiyonası sona erdi

Nusaybin'de ilk defa yapılan Rafting Okul Sporları Şampiyonası sona erdi. 

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Rafting Federasyonu iş birliğinde Rafting Okul Sporları Şampiyonası 3. bölge gençler kategorisi grup müsabakaları tamamlandı.

 

Nusaybin ilçesindeki Çağ Çağ DSİ Barajı'nda düzenlenen yarışmada, erkekler, kızlar ve karma olmak üzere 3 kategoride 18 takım yarıştı.

 

Mardin, Diyarbakır, Bingöl, Hakkâri, Şırnak, Rize ve Van'dan 100 sporcunun mücadele ettiği yarışmaların sonunda karma kategorisinde Hakkâri Spor Lisesi, kızlar kategorisinde Hakkâri - Çukurca Şehit Jandarma Üsteğmen Adnan Bahat Çok Programlı Anadolu Lisesi, erkekler kategorisinde ise Rize Çayeli Ahmet Hamdi İshakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi takımları şampiyon oldu.


Yarışma sonrası madalya ve ödül töreni düzenledi. Mardin Vali Yardımcısı Birkan Tatlısöz burada yaptığı konuşmada, gruplarını dereceyle tamamlayıp Türkiye Şampiyonasına gidecek takımlara başarılar dileklerinde bulundu. Tatlısöz, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş öncülüğünde Huzur ve Barış kenti Mardin'in ulusal ve uluslararası müsabakalara ev sahipliğini yaptığını söyledi. Tatlısöz, Rafting yarışmasında emeği geçenleri tebrik etti.

 

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı ise Nusaybin'in çok yakın bir tarihe kadar maalesef kan, gözyaşı ve terör haberleri ile anılan bir ilçe olduğunu hatırlattı.

 

Kayabaşı şöyle konuştu, "Ancak güvenlik kuvvetlerimizin kararlı mücadelesi ile sivil, asker, polis ve jandarma eşgüdümü ile birlikte terörü bu topraklardan sonsuza kadar sildik. Allah'ın izniyle terörden temizlediğimiz bu ilçemizi bugün sporla, sanatla, kültürel etkinliklerle anılması bizler için bir gurur vesilesidir. Ben inanıyorum ki hayat her geçen gün normale döndükçe, Nusaybin'i çok daha güzel günler bekliyor. Devletimizin sıcak yüzü, devletin hizmeti bu aziz milletin emrindedir. Allah'ın izniyle sadece raftingde değil basketbolda, futbolda, masa tenisinde aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm Spor dallarında inanıyorum ki yavrularımız milli takıma sporcu çıkaracaktır. İnşallah başarılarımız daim olur. İlçemize gelen tüm sporcularımızı tebrik ediyorum." 

 

Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı da Nusaybin'de çok güzel bir şampiyona icra ettiklerini belirtti.

Şampiyona ve etkinlikle hedeflerinin yerini bulduğunu ifade eden Yardımcı, "Sayın Cumhurbaşkanımız öncülüğünde yapılan çalışmalarla bölgemiz terörden temizleniyor. Bizler de şehirlerimizde sportif etkinliklerle gençlerimizi spora, sanata ve kültürel etkinliklerle buluşturuyoruz. Biz denizimizle, dağımızla ovamızla Çanakkale'den beri bu memleketi adım adım birlikte inşa ettik. Kardeşliğimiz ilelebet devam edecektir." şeklinde konuştu.

 

Konuşmalardan sonra yapılan ödül töreninde dereceye giren takımlara Mardin Vali Yardımcısı Birkan Tatlısöz, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, eşi Nigar Kayabaşı, Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı, İl Gençlik ve Spor Müdürü Beytullah Birlik, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel, Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Şimşek, İlçe Jandarma Komutanı J. Yarbay Kahraman Gürbüz, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Serkan Tekin, DSİ 102. Şube Müdürü Alaattin Akgül, MHP İlçe Başkanı Bedrettin Aslan, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Burak Eryılmaz ve Milli Takımlar Antrenörü Savaş İzmirli tarafından madalya ve katılım belgesi verildi.