Nusaybin'de İtfaiyeciler Haftası Kutladı

GÜNDEM Düzenleme Tarihi : 25 Eylül 2020 10:30 Haber Girişi : 25 Eylül 2020 10:32
Kaymakam Temizkan, 25 Eylül-1 Ekim tarihlerinde kutlanan İtfaiyeciler Haftası nedeniyle Nusaybin İtfaiye Amirliğini ziyaret ederek İtfaiyecilerin Haftasını kutladı.

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Emrullah Temizkan, 25 Eylül-1 Ekim tarihlerinde kutlanan İtfaiyeciler Haftası nedeniyle Nusaybin İtfaiye Amirliğini ziyaret ederek İtfaiyecilerin Haftasını kutladı.

 

Temizkan, beraberindeki Nusaybin Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin ve Nusaybin Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdür vekili Burak Eryılmaz ile birlikte Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı Nusaybin İtfaiye Amirliğini ziyaret etti. Burada İtfaiyeciler tarafından karşılanan Temizkan, İtfaiyecilerin Haftasını kutlayarak çikolata ikram etti.

 

İtfaiye Teşkilatının Osmanlı Devletinden buyana çok köklü bir kuruluş olduğunu kaydeden Temizkan, bu yıl 306. yıl dönümünün kutlandığını ifade etti.

 

Tüm mesleklerin kendilerine göre zorluklarını olduğunu ancak itfaiyecilerin birçok riski beraberinde taşıyan bir meslek olduğunu kaydeden Temizkan, "Her türlü felaket ve acil durumlarda kendi hayatlarını tehlikeye atarak, ailelerini geride bırakan, zor şartlarda mesai kavramı gözetmeksizin çalışmaktadırlar. İtfaiyeciler sadece yangınlarda değil, sel ve depremler gibi tüm doğal afetlerde de halkımızın can ve mal güvenliği için 24 saat canla başla çalışıyorlar. Biz de bu vesileyle hem İtfaiyeciler Haftasını kutlamak hem de onlarla bir araya gelmek için bugün onları ziyaret ettik. Bu vesileyle tüm İtfaiyecilerimizin İtfaiyeciler Haftasını kutluyorum" dedi.

 

Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Temizkan daha sonra Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı Nusaybin İlçe Hizmetleri Daire Başkanlığı ile MARSU'yu ziyaret etti.