Nusaybin'de Öğrencilere SBS öncesi Motive

EĞİTİM Haber Girişi : 04 Haziran 2010 10:12
Mardinin Nusaybin ilçesinde faaliyet gösteren Uğur Dershanesi, SBSye girecek 7 ve 8inci sınıf öğrencilerine sınav öncesi seminer düzenledi.
Arif Altunkaynak
Mardin’in Nusaybin ilçesinde faaliyet gösteren Uğur Dershanesi, SBS’ye girecek 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerine sınav öncesi seminer düzenledi.
 Nusaybin Uğur Dershanesi Konferans salonunda Rehber öğretmen Mesut Ayaz tarafından verilen seminerde öğrencilere, sınav öncesi ve sınavda yapmaları gerekenler konusunda bilgi verildi.
Öğrencilik yaşamı boyunca öğrencilerin gireceği sınavlar konusunda bilgi veren Ayaz; “Birçoğunuzun geleceğini şekillendirecek bu sınavı çok düşünüyorsunuz. Ancak sınavlar insanın sonu değildirdir. Sınavlar; sizin farklı okullarda eğitim almanızı sağlayacak bir araç olacaktır. Sınavların korkulacak bir tarafı yoktur. Hafta sonu gireceğiniz sınavda soruları okuyun, iyi analiz edin, dikkatinizi sınava verin. Soruları okurken olumsuzlukları düşünmeyin. Eğer soruyu çözemediyseniz kafanızdan şık işaretlemeyin, boş bırakın. Sınavlarda virgülden sonraki puanlar bile sizi çok farkı yerlere götürecek. Sorularla inatlaşmayın” dedi.
     Semineri “Neyi arzuluyorsanız inanarak peşinden koşun” sözleriyle tamamlayan Ayaz, hafta sonunda sınava girecek öğrencilere başarılar diledi. / Nusaybinim.com