Nusaybin'de Öğrencilere yönelik Meslek Tanıtım günleri başladı

EĞİTİM Haber Girişi : 11 Nisan 2010 22:56
Mardinin Nusaybin ilçesinde faaliyet gösteren Emire Gözü Lisesi, Meslek Tanıtım günlerine başladı. Meslek tanıtım günlerinin 1 ay süreceği açıklandı.
Mardin’in Nusaybin ilçesinde faaliyet gösteren Emire Gözü Lisesi, Meslek Tanıtım günlerine başladı. Rehberlik ve Psikolojik danışma hizmetleri servisi tarafından organize edilen Meslek tanıtım günlerinin 1 ay süreceği açıklandı.
   
Muhabirimize açıklama yapan Emire Gözü Lisesi Rehberlik ve Psikolojik danışma hizmetleri servisi Rehber Öğretmeni Seyfettin Yavuz, bu yıl YGS’ye giren Lise 4’ünic sınıflara yönelik olarak meslek Tanıtım toplantıları düzenleyeceklerini bildirdi.
   
Peyzaj Mimarı, İnşaat Mühendisi, Avukat, Doktor, Öğretmen, Eczacı, Diş Hekimi, Hâkim, Muhasebeci, Psikolog, Makine Mühendisi ve Hemşirelik başta olmak üzere birçok meslek grubunu öğrencilere tanıtmayı hedeflediklerini kaydeden Yavuz, amaçlarını şöyle açıkladı;
“öğrencilerimiz, ilk aşama olan YGS’yi geçtiler. İkinci sınavdan sonra meslek tercihleri yapacaklardır. Yükseköğretim programları hakkında öğrencilerimizin bilgi sahibi olmak ve sağlıklı meslek seçimlerini yapmak için mesleğini icra edenlerle öğrencilerimizi buluşturacağız. Meslek tanıtım günlerimiz 1 ay sürecek. Programın öğrencilerimiz için verimli olmasını diliyorum”. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com