Nusaybin'de OSB istişare toplantısı yapıldı

GÜNDEM Haber Girişi : 02 Eylül 2023 11:26

Nusaybin’e Organize Sanayi Bölgesi kurulması için çalışmaları sürdüren Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, makamında yeni bir istişare toplantısı düzenledi.

 

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Ercan Kayabaşı başkanlığında, Sanayi ve Teknoloji İl Müdür V. Ahmet Dinçer, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Özel ile Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Av. Nurullah Tunçalan ve ilgili müdürlerin katılımıyla, ilçeye yapılması planlanan Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için istişare toplantısı gerçekleştirildi.

 

Kaymakam Kayabaşı, ilçeye bir organize sanayi bölgesi kazandırılması için çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini söyledi.

 

Kayabaşı; "İlgili Kurumlarla ilçemize OSB kazandırmak için uzun zamandır çalışıyoruz. OSB'nin istediği ölçüde arazi teminimiz tamamlandı. Karar verildiği anda kazmayı vurmaya hazırız. OSB ile ilçemize yeni sanayi alanları kazandırmayı, ilçemizi bir ticaret bir sanayi merkezi haline getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Özel de, “Nusaybin Organize Sanayi Bölgesi arazi yeri için istişare toplantısı yaptık. Biraz daha sabır. İnşallah sonu hayırlı olacak. Mücadelemiz ilk kepçe kazıyana kadar devam edecek” dedi.