Nusaybin'de Rafting Okul Sporları Şampiyonası düzenlenecek

SPOR Haber Girişi : 22 Nisan 2022 15:08
Nusaybin Çağ Çağ DSİ Barajında ilk defa Rafting Okul Sporları Yarışmaları düzenlenecek. 

Nusaybin Çağ Çağ DSİ Barajında ilk defa Rafting Okul Sporları Yarışmaları düzenlenecek. 

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Rafting Federasyonu İşbirliğinde düzenlenen Okul Sporları Şampiyonası, 3. Bölge Gençler Kategorisi Grup Müsabakaları Nusaybin'e bağlı Çağ Çağ DSİ Barajında yapılacak.

 

Mardin, Diyarbakır, Bingöl, Hakkâri, Şırnak, Rize ve Van illerinden toplam 20 takımın katılacağı Şampiyonanın erkekler, kızlar ve karma olmak üzere 3 ayrı kategoride yapılacağı belirtildi.

 

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı ile Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı, müsabakanın yapılacağı alanda incelemelerde bulunarak hazırlıklar konusunda Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Serkan Tekin'den bilgi aldılar.

 

Burada açıklamalarda bulunan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Kayabaşı, İlçede ilk defa rafting yarışmalarının düzenleneceğini söyledi.

 

Nusaybin'in Beyazsu ve Çağ Çağ Barajı ile mükemmel bir doğaya sahip olduğunu belirten Kayabaşı, ilçenin sportif yarışmalar, kültürel etkinlikler ve tarihi mekânlarıyla tanıtılması için büyük çaba gösterdiklerini kaydetti.

 

Cumartesi ve Pazar Günü yapılacak Rafting Yarışmalarının ilçenin tanıtımına büyük katkı yapacağını belirten Kayabaşı, "Rafting Federasyonu Başkanımızdan yarışmaların ilçemizde yapılması için talebimiz oldu. Sağ olsun onlar da geldiler, alanı incelediler. Doğanın Rafting için elverişli olduğunu gördüler. Nusaybin'de ilk defa Rafting Sporu yapılacağı için heyecanlı ve mutluyuz" şeklinde konuştu.

 

Nusaybin'in rafting spor için çok uygun olduğunu belirten Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı ise şuan için 7 ilden başvuruların yapıldığını, yarışmanın kız, erkek ve karma kategorilerinde yapılacağını söyledi.

 

Başkan Yardımcı, Nusaybin'in rafting şehri olması için ileriki dönmede yeni projeler geliştirmeyi planladıklarını ifade etti.

 

Rafting Şampiyonası Cumartesi ve Pazar Günü düzenlenecek.