Nusaybin'de SYDV Mütevelli Heyeti seçimi yapıldı

GÜNDEM Haber Girişi : 20 Mart 2021 16:16
Nusaybin Kaymakamlığına bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Mütevelli heyeti 2021 yılı için seçim yapıldı. 

Nusaybin Kaymakamlığına bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Mütevelli heyeti 2021 yılı için seçim yapıldı. 

 

Nusaybin Kaymakamlık toplantı salonunda yapılan seçim öncesi SYDV seçimi hakkında muhtarlara bilgi verildi. Daha sonra SYDV daimi üyelerinden oluşan SYDV Müdürü Mehmet An, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Tarım ve Orman Müdürü Ramazan Doğan, İlçe Müftüsü Usame Anlağan, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Abdurrahman Kavak ve İlçe Seçim Kurulu Müdür vekili Burhan Toy heyetinde seçim başladı.

 

Seçime tek aday olarak Dicle Mahalle Muhtarı Mehmet Emin Ay ve Açıkköy Mahallesi Muhtarı Ekrem Konak tüm muhtarların oyunu alarak tekrar heyeti seçildi.

 

-Muhtar Mehmet Ay 20 yıldır üst üste seçildi.
Öte yanda Nusaybin Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) mütevelli heyetine seçilen Dicle Mahallesi Muhtarı Mehmet Emin Ay, 2002 yılından bu yana üst üste 20 yıl muhtarlar tarafından seçilen tek üye olurken 2016 yılı için yapılan seçimde ilk defa heyet üyesi seçilen Açıkköy Muhtarı Ekrem Konak ise üst üste 6'ıncı kez muhtarlar tarafından SYDV Mütevelli heyeti üyeliğine seçildi.

 

SYDV Mütevelli heyeti seçimi sonrası Muhtar Ay ve Konak seçime katılan ve kendilerine destek veren tüm muhtarlara teşekkür etti.