Nusaybin Devlet Hastanesi Başhekimliğine Dr. Mehmet Emin Ay atandı

SAĞLIK Haber Girişi : 09 Kasım 2010 11:20
Mardinin Nusaybin ilçesi Devlet Hastanesi Baştabipliğine Dr. Mehmet Emin Ay atandı. Baştabip Ay, Nusaybin halkına en iyi şekilde hizmet etmek için göreve geldiğini bildirdi.
Arif Altunkaynak
Mardin’in Nusaybin ilçesi Devlet Hastanesi Baştabipliğine Dr. Mehmet Emin Ay atandı. Baştabip Ay, Nusaybin halkına en iyi şekilde hizmet etmek için göreve geldiğini bildirdi.
     Nusaybin 3 yılı Baştabiplik 10 yıla yakındır görev yapan eski Baştabip Op. Dr. Süleyman Gökdemir’in Baştabiplik ve Devlet Hastanesinden istifa etmesinden sonra yerine Baştabip Yardımcısı Dr. Mehmet Emin Ay atandı.
     Hafta başı itibariyle yeni görevine başlayan Baştabip Dr. Ay, eski Baştabip Op. Dr. Süleyman Gökdemir’le birilikte çalıştığı süre zarfında Hastanenin gelişmesine büyük katkı yaptıklarını söyledi.
     Nusaybin Devlet Hastanesinin bölgede hizmet kalitesi olarak en gelişmiş hastanelerden biri olduğuna ve bu süre zarfında kendisinin de büyük katkı yaptığına dikkat çeken Ay; “Nusaybin Devlet Hastanemiz mevcut durumuyla branşlarında uzman, bölgede önde olacak birçok hekimi bünyesinde bulunduruyor. Hastanemizin son yıllarındaki gelişiminde büyük emeğimiz var. Bu çalışmamızı daha ileriye götürmek için mevcut tüm personel kadromuzla var gücümüzle çalışacağız. Nusaybinli biri olarak memleketime en iyi şekilde hizmet etmek için göreve geldim” şeklinde konuştu.

Baştabip Dr. Mehmet Emin Ay Kimdir?
- 1974 Mardin – Nusaybin doğumlu
- İlk, Orta ve Lise Eğitimini Nusaybin’de tamamladı.
- Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezunu
- 5 yıla yakın İl Sağlık Müdür yardımcı olmak üzere Şırnak’ta 8 yıl görev yaptı.
- 2007 yılında Nusaybin Devlet Hastanesine atanan Ay, 2 yıldır Baştabip Yardımcılığı görevini sürdürüyordu.
- Evli 2 çocuk babasıdır. / Nusaybinim.com