Nusaybin Devlet Hastanesi Baştabipliği'ne Op. Dr. Yaka atandı

SAĞLIK Haber Girişi : 16 Şubat 2011 13:59
Nusaybin Devlet Hastanesi Baştabipliğine Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Umut Yaka atandı. Yaka, kndisinden önce görev yapan baştabiplere hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.
Arif Altunkaynak - Abdullatif Altunkaynak - Murat Yaman - Mehmet Doğan
Mardin’in Nusaybin ilçesi Devlet Hastanesi Baştabipliği’ne Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Umut Yaka atandı. Yaka, kndisinden önce görev yapan baştabiplere hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.
     Nusaybin’de baştabiplik görevine başlayan Op. Dr. Yaka, daha kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunmak için görevi üstlendiğini bildirdi. Görevin nedenli ağır olduğunun farkında olduğunu kaydeden Baştabip Yaka; “mensubu olmakla şeref duyduğum, bir yıldır mesai arkadaşlığı yaptığım bu hastanenin sorumluluk sahibi, kendini hastalarına adamış fedakâr çalışanlarının olduğunu bilmek ve bu ekiple çalışacak olmak beni rahatlatıyor” dedi.
    Nusaybin Devlet Hastanesinin kurulduğu 1991 yılından bugüne kadar yaptığı sağlık hizmetleri ile daima ilk ve öncü olmayı hedef edindiğini kaydeden Baştabip  Op. Dr. Yaka konuşmasını şöyle sürdürdü;
“Hastanemiz, poliklinik ve klinik tedavisinde çağımız kalitesini yakalamış bir şekilde hizmet sunmaktadır.  Amacımız ise bu çıtayı yükseltmektir. Bunun için hastalarımızın en iyi sağlık hizmetini aldığı, çalışanlarımızın da şevkle çalıştığı bir hastane haline getirmek için çalışacağız. Hastanemizde; klasik yönetim anlayışı terk edilerek “modern yönetim felsefesi” benimsenmiştir. Artık hizmet miktarı yerine nitelik önem kazanacaktır. Modern yönetim anlayışıyla hastanemiz felsefe temeline önce insanı koymayı başarmıştır. Modern laboratuar, radyoloji birimi, yoğun bakım birimi, ameliyathane, hemodiyaliz ünitesi ile çağdaş tedavi hizmetlerini yürütmekte olan hastanemizin geleceği için sürekli yenilenme ve gelişme çabası içine girdik. Bu nedenle yakın bir zamanda  yenidoğan yoğun bakım ünitesi, mikrobiyoloji laboratuarı, kan transfüzyon birimi ve fizik tedavi ünitelerini açarak halkımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz.”
     Baştabip Yaka, görevi devraldığı Op.Dr Süleyman Gökdemir ve Dr. Mehmet Emin Ay’a şimdiye kadar verdikleri  hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.
 
Baştabip Op. Dr. Umut Yaka Kimdir?
1977 yılında Muğla’da doğdu.
İlk ve orta öğretimini Isparta ‘da tamamladı.
İstanbul’da 1994 yılında Pertevniyal Lisesi’nden derece ile mezun oldu.
İstanbul Tıp Fakültesi’nden 2000 yılında mezun oldu.
İstanbul Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi ihtisasını 2009 yılında tamamlayarak Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı oldu.
Bu eğitimi sırasında birçok ulusal ve uluslararası toplantılarda ve dergilerde sözlü ve yazılı bildirilerde bulunmuş , sertifikalar almıştır.
2009 Aralık ayından itibaren Nusaybin Devlet Hastanesi’nde Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı olarak görev yapmaktatır. / Nusaybinim.com