Nusaybin Eğitim Camiasından Muhtarlara Sürpriz Kutlama

GÜNDEM Haber Girişi : 19 Ekim 2022 18:59
Nusaybin Eğitim Camiası, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla 84 Muhtara sürpriz kutlama yaptı. İlçe merkezi ve kırsal mahallelerde muhtarlar için pasta kesildi, günleri kutlandı.

Nusaybin Eğitim Camiası, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla 84 Muhtara sürpriz kutlama yaptı. İlçe merkezi ve kırsal mahallelerde muhtarlar için pasta kesildi, günleri kutlandı.

 

Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin öncülüğünde 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla kutlama yapıldı. İlçe merkezinde bulunan 15 Mahalle ile Kırsal 69 Mahallede görev yapan muhtarlar mahallelerindeki okullara davet edildi. Burada Muhtarın Günleri kutlanırken pasta kesildi. Sürpriz karşısında şaşıran Muhtarlar, ilk defa ilçe geneli böyle bir kutlama yapıldığını ve eğitim camiasının bu davranışla kendilerini mutlu ettiğini ifade ettiler.

 

Muhtarlar Günü dolayısıyla ilçede görev yapan tüm muhtarlarla bir araya gelerek günlerini kutladıklarını kaydeden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin ise, Demokrasimizin yerelden başlayan temel taşının muhtarlarımızla başladığını kaydetti.

 

Yıl boyunca yapılan çalışmalarda Muhtarların sürekli yanlarında olduklarını belirten Çetin, "Bizler de bugün ilçemiz geneli merkez ve kırsal muhtarlarımız ayrımı yapmadan tüm muhtarlarımızı okullarımıza davet ettik veya muhtarlık ofislerinde ziyaret ederek günlerini kutladık. Bu vesileyle bir kez daha tüm muhtarlarımızın günlerini kutluyoruz" şeklinde konuştu.

 

Kaymakam Bülent Pekdemir İlkokulunda yapılan pasta kesimine Abdulkadir Paşa Mahalle Muhtarı Selim Aslan, Fırat Mahalle Muhtarı Hayrettin Özdemir ve Yenişehir Mahalle Muhtarı Murat Acar katıldı. Yapılan sürprizden dolayı okul yöneticilerine teşekkür eden Abdulkadir Paşa Mahalle Muhtarı Selim Aslan, "ilk defa böyle bir kutlama görüyoruz. Bu kutlamanın okullarımızdan, değerli öğretmenlerimizden gelmesi bizleri ayrıca mutlu etti. Bu güzel davranışlarından dolayı tüm Nusaybin'deki eğitim camiasına teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.