Nusaybin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Hastaneyi ziyaret etti

GÜNDEM Haber Girişi : 14 Haziran 2010 11:39
Mardinin Nusaybin ilçesinde Esnaf ve Sanatkârlar odası yönetimi, Devlet Hastanesi yönetimine ziyarette bulundu. Esnaf ve Sanatkâr Odası başkanı Abdulgani Bilge, yeni Hastane binasının biran önce
Arif Altunkaynak

Mardin’in Nusaybin ilçesinde Esnaf ve Sanatkârlar odası yönetimi, Devlet Hastanesi yönetimine ziyarette bulundu. Esnaf ve Sanatkâr Odası başkanı Abdulgani Bilge, yeni Hastane binasının biran önce hizmete girmesini halkın yararına olacağını söyledi.
 
Nusaybin Devlet Hastanesinde son dönemlerde teknolojik cihaz alımları, Hastane Uzman Doktor sayısının 30’u geçmesi ve hastanenin il düzeyinde hizmet veremeye başlamasının memnuniyetini yaşadıklarını bildiren Esnaf ve Sanatkârla odası başkanı Bilge, bu ortamın oluşmasın sağlayan Devlet Hastanesi yönetimi ve çalışanlarına teşekkür etti.
 Nusaybin’de vatandaşların daha önce küçük bir tedavi için dahi en yakın Mardin ve Diyarbakır’daki Hastanelere gittiğini kaydeden Başkan Bilge; “Devlet Hastanemizde şuanda 30’un üzerinde branşlarında uzman doktorun olduğunu ve hastanemizin yoğun bakım dahi birçok önemli polikliniğin kurulmuş olduğunu öğrendik. Bu özverili çalışmalarından dolayı katkısı olanlara Nusaybin Esnafı adına teşekkür ediyorum. Bizim üzerimize düşen bu konuda çaba gösteren yöneticilerimize destek olmaktır” dedi.
 Mevcut Hastane binasının ihtiyaca cevap vermediğini ifade eden Bilge, yeni hastane binasının hizmete girmesinin halkın yararına olacağını, bu konuda her türlü hizmete hazır olduklarını sözlerine ekledi.
 - Baştabip Gökdemir; “Her gün 30 Hekim aynı anda hizmet veriyor”
 Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar yönetimin kendilerini ziyaretinden dolayı çok memnun olduklarını belirten Devlet Hastanesi Baştabibi Op. Dr. Süleyman Gökdemir, hastane hizmetlerinin halkın desteğiyle çok daha ileriye gidebileceğini söyledi.
Yeni Hastane binası hakkında da Esnaf yönetimine bilgi veren Gökdemir, harita üzerinde yeni binanın inşa edileceği yerin gösterdi.
 Daha sonra Hastane Müdürü Osman Dinç’i de ziyaret eden Esnaf ve Sanatkarlar odası yönetimi, baştabip ve hastane müdürüne Nusaybin’in tarihi yerlerini gösteren fotoğraf hediye etti. / Nusaybinim.com - Nusaybin Postası -