Nusaybin Final Akademi Anadolu Lisesi Bursluk Sınavı başvuruları başladı

EĞİTİM Haber Girişi : 16 Şubat 2021 12:10
Nusaybin Final Akademi Anadolu Lisesi, Final kurs merkezi BURSLULUK SINAVI başvuruları başladı
Nusaybin Final Akademi Anadolu Lisesi, Final kurs merkezi BURSLULUK SINAVI başvuruları başladı.
4,5,6,7,8,9,10 ve 11. Sınıflar için SINAVIMIZ ÜCRETSİZDİR
 
Başvuru: Nusaybin Final Eğitim Kurumları
2021 - 2022 eğitim öğretim dönemi kayıtları için 08 - 09 Mart 2021 tarihinde yüz yüze bursluluk sınavı yapılacaktır.
Sınav sonuçlarına göre öğrenciler çeşitli indirimler ve burslar kazanacaktır. 4,5,6,7,8,9,10 ve 11. sınıfta okuyan tüm öğrenciler ücretsiz olarak katılabilirler.
 
SINAVLARA HAZIRLIK
Dersler/Sınıflar
Final Akademi Anadolu Liseleri’nde ve Final Kişisel Gelişim Kurslarında dersler öğrencilerimize sunulan program dahilinde, düzenli, sistemli, zengin içerikle öğretilir. Dersler öğrencilerin bilgi düzeylerine uygun sınıflarda uyum sorunu yaşanmadan üst düzey verimlilikle işlenir. Müfredatın detaylı bir şekilde işlenebilmesi ve tam öğrenmenin gerçekleşebilmesi için ders saatleri artırılmıştır.
 
Ek Dersler
Öğrencilerle sürekli irtibat halinde olan rehberlik servisimiz her öğrencimiz için ayrı ayrı, etkili ve verimli haftalık çalışma programı hazırlar ve takip eder. Ayrıca öğrencilerimiz ders bitiminden sonra okuldan ayrılmadan ihtiyaç duyduğu ek çalışmalara katılarak günü tamamlar.
 
Ödevler branş öğretmenleri tarafından düzenli olarak kontrol edilir ve ödev performansları SMS yoluyla velilerimize bildirilir.
Öğrencilerimize sunulan kitaplarımızdaki karekodlu, interaktif soruların video çözümlerine istenildiği zaman ulaşılabilir.
 
Tarama/Deneme Sınavları
“Finale Doğru” sınavları ile öğrencilerimizin görmüş olduğu konulardaki başarısı ölçülür. Genel Deneme Sınavlarında ise tüm konulardaki başarısı ölçülür. Her öğrencinin sınav sonuç karnesi rehber öğretmeni tarafından değerlendirilir, hangi dersten, hangi konudan eksiği varsa ona göre ek çalışmalar önerilir.
 
Ölçme/Değerlendirme
Rehber öğretmenler sınav sonuçlarını takip ederek, öğrencilerimize katılmaları gereken ek dersler konusunda yardımcı olur. Öğrencilerimize ihtiyaç duydukları konular her gün yapılan ek derslerde tekrar öğretilir.
 
Soru Çözümleri
Öğrencilerimizin uğraşıp çözemediği sorular, soru çözüm saatlerinde öğretmenlerimizle birlikte çözülür.
Final Akademi Anadolu Liseleri’nde ayrıca öğrenciler için gözetmenler eşliğinde kesintisiz ve cep telefonsuz bireysel çalışma saatleri düzenlenir.