Nusaybin Final Eğitim Kurumları 15. Yılını Kutluyor

EĞİTİM Haber Girişi : 16 Eylül 2022 23:08
Nusaybin Final Eğitim Kurumları 15. Yılını Kutluyor

Nusaybin'imizin değerlerinden olan Nusaybin Final Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet yürüten Nusaybin Final Kurs Merkezi ile Nusaybin Final Akademi Anadolu Lisesi'yle hizmet verdiği günden bu yana binlerce öğrencinin yaşam başarısını arttırarak üniversiteye yerleştirdi. 

 

Final Akademi Anadolu Lisesi ile Final Kurs Merkezi'nde sadece öğretmeye değil, öğrenmeyi öğretmeye; ezberciliğe değil anlamaya, analiz ve sentez yapabilmeye; başarısızlığı değil, başarıyı ölçmeye; tek kaynağa değil, çok farklı kaynaklara; zorlamaya değil, istekli olmaya, istek yaratmaya; korku ve otoriteye değil, sevgiye ve demokratik olmaya önem verilir. Öğrencilere bilgiyi depolamaktan çok ona erişme ve kullanma yolları öğretilir. Final'de, öğrencinin gerçek performansı ortaya çıkarılarak en iyi sonucu alması, kendi kulvarında birinci olması amaçlanır. Bu eğitim anlayışı çerçevesinde son 14 yılda 98 Tıp, 89 diş Hekimliği, 71 Eczacılık, 57 Hukuk Fakültesi ve daha onlarca bölüme binlerce öğrenci gönderdik.

 

Yeni bir eğitim - öğretim yılına başlamanın heyecanıyla hazırlıklarını tamamlayan kurumlarımızda, öğrencilerimizin hem yaşam hem sınav başarısı için tüm olanaklar seferber edilmiş durumda. İlçemizdeki 15. yılına giren eğitim kurumumuzda yeni dönem kayıtlar için öğrencilerimize % 100'e varan burs imkanlarıyla 'Final 15. Yıl Özel İndirimli Kayıtları' devam etmektedir.