Nusaybin Finalde Bursluluk ve Kabul sınavı başvuruları başladı

EĞİTİM Haber Girişi : 05 Ocak 2022 09:46
Nusaybin Final Akademi Anadolu Lisesi, Final kurs merkezi BURSLULUK VE KABUL SINAVI başvuruları başladı. 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. Sınıflar için SINAVIMIZ ÜCRETSİZDİR
Nusaybin Final Akademi Anadolu Lisesi, Final kurs merkezi BURSLULUK VE KABUL SINAVI başvuruları başladı. 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. Sınıflar için SINAVIMIZ ÜCRETSİZDİR
 
 
Başvuru: Nusaybin Final Eğitim Kurumları ve www.sksakademi.finalegitim.com.tr adreslerinden yapılabilecektir.
 
 
2022 - 2023 eğitim öğretim dönemi kayıtları için 15-16 Ocak 2022 tarihinde yüz yüze bursluluk sınavı yapılacaktır.
 
 
Sınav sonuçlarına göre öğrenciler çeşitli indirimler ve burslar kazanacaktır. 5,6,7,8,9,10 ve 11. sınıfta okuyan tüm öğrenciler ücretsiz olarak katılabilirler.
 
 
Nusaybin Final Eğitim Kurumları Müdürü Rezan BİLEN öğrencilerin son yıllarda yaşanan olumsuz olaylardan büyük oranda etkilendiklerini vurgulayarak Final Eğitim Kurumları olarak hem Anadolu Lisemizde lisesinde   hem de Final Kurs merkezinde ortaya koyduğumuz çalışmalarla öğrencilerimizin geçmiş dönemlerdeki bilgi eksiklerini tamamlama adına bir çok çalışma ortaya koyduğunu belirtmiştir. Rezan BİLEN sınava katılan öğrencilerin elde edecekleri başarıya göre %100'e varan indirim oranları kazanacaklarını ve bu sayede çok daha uygun kayıt imkanları bulacaklarını ifade etti.
 
 
SINAVLARA HAZIRLIK
Dersler/Sınıflar
Final Akademi Anadolu Liseleri’nde ve Final Kişisel Gelişim Kurslarında dersler öğrencilerimize sunulan program dahilinde, düzenli, sistemli, zengin içerikle öğretilir. Dersler öğrencilerin bilgi düzeylerine uygun sınıflarda uyum sorunu yaşanmadan üst düzey verimlilikle işlenir. Müfredatın detaylı bir şekilde işlenebilmesi ve tam öğrenmenin gerçekleşebilmesi için ders saatleri artırılmıştır.
 
 
Ek Dersler
Öğrencilerle sürekli irtibat halinde olan rehberlik servisimiz her öğrencimiz için ayrı ayrı, etkili ve verimli haftalık çalışma programı hazırlar ve takip eder. Ayrıca öğrencilerimiz ders bitiminden sonra okuldan ayrılmadan ihtiyaç duyduğu ek çalışmalara katılarak günü tamamlar.
 
 
Ödevler branş öğretmenleri tarafından düzenli olarak kontrol edilir ve ödev performansları SMS yoluyla velilerimize bildirilir.
Öğrencilerimize sunulan kitaplarımızdaki karekodlu, interaktif soruların video çözümlerine istenildiği zaman ulaşılabilir.
 
 
Tarama/Deneme Sınavları
“Finale Doğru” sınavları ile öğrencilerimizin görmüş olduğu konulardaki başarısı ölçülür. Genel Deneme Sınavlarında ise tüm konulardaki başarısı ölçülür. Her öğrencinin sınav sonuç karnesi rehber öğretmeni tarafından değerlendirilir, hangi dersten, hangi konudan eksiği varsa ona göre ek çalışmalar önerilir.
 
 
Ölçme/Değerlendirme
Rehber öğretmenler sınav sonuçlarını takip ederek, öğrencilerimize katılmaları gereken ek dersler konusunda yardımcı olur. Öğrencilerimize ihtiyaç duydukları konular her gün yapılan ek derslerde tekrar öğretilir.
 
 
Soru Çözümleri
Öğrencilerimizin uğraşıp çözemediği sorular, soru çözüm saatlerinde öğretmenlerimizle birlikte çözülür.
Final Akademi Anadolu Liseleri’nde ayrıca öğrenciler için gözetmenler eşliğinde kesintisiz ve cep telefonsuz bireysel çalışma saatleri düzenlenir.