Nusaybin GS Futbol Okulu KKTC'ye gitti

SPOR Haber Girişi : 02 Ağustos 2017 16:59
Nusaybin Galatasaray Futbol Okulu Çocuk Gelişim Merkezine bağlı 40 sporcu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) gitti.
Nusaybinim Spor Servisi
Nusaybin Galatasaray Futbol Okulu Çocuk Gelişim Merkezine bağlı 40 sporcu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) gitti.
Nusaybin Galatasaray Futbol Okulu koordinatörü Şehmus Ak'ın girişimleri sonucu KKTC Spor Bakanlığı tarafından ülkeye davet edilen Nusaybinli öğrenciler bugün Lefkoşa'ya gitti. Koordinatör Ak ve beraberindeki sporcular Bakanlık görevlileri tarafından karşılanarak konaklayacakları otele götürüldü.
Lefkoşa ve Nusaybin arasındaki kardeşlik köprüsü kapsamında organize edilecek turnuvaya da sportif faaliyetlere de katılacak Nusaybin Galatasaray Okulu, Lefkoşa Yenicami, Güzelyurt Akçaspor, Girne Düzkaya Spor ve Lefkoşa Gönyeli Spor takımlarıyla birer dostluk maçı yapacak.
KKTC'de tarihi ve turistlik yerleri gezme fırsatı bulacak Nusaybinli öğrencileri KKTC Başbakanı Hüseyin Özgürgün ve Spor Bakanlığı yetkililerini ziyaret edecek.

-"GS OKULU GÖNÜLLÜ TURİZM ELÇİLİĞİ YAPIYOR"
Öte yanda kurulduğu günden buyana Nusaybin'in gönüllü tanıtımını yapan Nusaybin Galatasaray Futbol Okulu, ülke içerisinde yaptığı tanıtımlarını ülke dışına taşıdı. Çok zor bir şekilde yapılan organizasyonları başarılı bir şekilde tamamlayan Nusaybin GS Okulu ve Çocuk Gelişim Merkezi Koordinaötür Şehmus Ak, bu programı da öğrenciler için en iyi, yararlı ve başarılı bir şekilde tamamlamayı hedeflediklerini belirtti.