Nusaybin'in ilk özel spor kompleksinin açılışı yapıldı

SPOR Haber Girişi : 17 Kasım 2021 19:09
Nusaybin'de kurulan ilk özel spor kompleksi "Nusaybin Spor Akademi Abdulvahap Harman Spor Salonu" açılışı yapıldı.
Nusaybin'de kurulan ilk özel spor kompleksi "Nusaybin Spor Akademi Abdulvahap Harman Spor Salonu" açılışı yapıldı.
 
 
Çatalözü Mahallesinde kurulan Abdulvahap Harman Spor Salonu açılışına Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, İlçe Jandarma Komuutanı J. Yarbay Kahraman Gürbüz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü , Serkan Tekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Nusaybin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahsum Özmen, Nusaybin Ticaret Borsası Başkanı Necdet Aktaş, , Nusaybin Esnaf ve Kefaletler Odası Başkanı Zeynel Tunçalan, Çağ Çağ Sulama Birliği Başkanı Metin Mehmetoğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Yardımcısı Beşir Aydın ve yönetimi katıldı.
 
 
Yapılan açılışta konuşan Kaymakam Kayabaşı, Spor salonunun ilçemiz çocuklarına hayırlı olmasını dileyerek, gençlerimizin gelişimlerini her alanda desteklediklerini, öğrencilerin her zaman yanında olduklarını dile getirdi. 
 
 
Açılış töreni, Nusaybin Spor Akademisi sporcularının gösterileriyle sona erdi.
 
 
Nusaybin'de kendi Akademisine ait ilk defa bağımsız bir spor kompleksi olma özelliğine sahip Nusaybin Spor Akademi Abdulvahap Harman Spor Kompleksi hakkında misafirlere bilgi veren koordinatör Yusuf Harman, Nusaybin Spor Akademisinde Basketbol, Voleybol, Cimnastik ve Tenis branşlarında faaliyet gösterdiklerini belirterek şuanda 250 sporcuları olduğunu söyledi.
 
 
- HARMAN, "SLOGANIMIZ, BENİM YERİM BURASI" 
Açıklamasında, Nusaybin'de kendi mesleği çerçevesinde hizmet etmek için yola çıktıklarını kaydeden Yusuf Harman, 2018 yılı Mart ayında vefat eden babasının ismini yaşatmak amacıyla Abdulvahap Harman Spor Kompleksini kurduklarını söyledi.
 
Harman açıklamasına söyle devam etti,
Yola çıkarken ‘’Benim yerim burası’’ sloganıyla 2016 yılında bir hayal ile başladık bu hikayemize.  8 sporcumuzla başladığımız bu yolculuğumuzda Sizin gibi gönül dostlarımızın gücüyle bu hayalimiz gerçeğin ta kendisi oldu. İlk günden itibaren kurumsal kurumsal bir kimlik edasıyla çıktığımız bu yolda sayenizde her geçen gün ailemiz büyüdü ve büyümeye devam ediyor ilk günden itibaren söz verdiğimiz gibi amacımız Geleceğimizin teminatı olan Çocuklarımızın yeteneklerini keşfetlerini sağlamak ve onları sergileyecek fırsatlar sunmaktır. Abdulvahap Harman Spor salonumuzda  hayallerimizi gerçekleştirmek ve Allah'ın izniyle basketbolda, voleybolda ve cimnastikte ulusal düzeyde başarılar şampiyonluklar elde etmek istiyoruz. Buna olan inancımız sonsuz her şey inanmakla başladı bizler için. Bu özel günümüzde bizleri yanlız bırakmayan başta kaymakamımız olmak üzere tüm misafirlerime teşekkür ediyorum."
 
Nusaybin Spor Akademisinde Basketbol branşımda Yusuf Harman, Şifa Nur Ay, Ruken Karahan, Voleybol branşında Halef Dal, Zehra Demir ve Cimnastik branşında ise Murat İm ve Hilal Akcan görev yapıyor.