Nusaybin Kaymakamı, Müteahhit, Yapı Denetim ve Beton Firmaları ile toplantı yaptı

GÜNDEM Haber Girişi : 10 Mart 2023 18:21
Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı başkanlığında, ilçede faaliyet gösteren Müteahhit, Yapı Denetim Firmaları ve Beton Santralı Firmaları Yöneticileriyle toplantı gerçekleştirildi.

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı başkanlığında, ilçede faaliyet gösteren Müteahhit, Yapı Denetim Firmaları ve Beton Santralı Firmaları Yöneticileriyle toplantı gerçekleştirildi.

 

 

Halk Eğitimi Merkezinde yapılan toplantıya Kaymakam Kayabaşı, Mardin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Yapı Denetim ve Yapı Malzemeleri Şube Müdürü Alaattin Demirat ile Nusaybin Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Ramazan Akay katıldı.

 

Yapılan çalışmalar hakkında Nusaybin Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Ramazan Akay sunum yaptı. Daha sonra konuşan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, 6 Şubat'ta merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan depremler sonrası inşaat yapımlarında belirlenen yönetmenliklere uymanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördüğümüzü belirtti.

 

İnsan hayatının önemli olduğu işlerde daha dikkatli olmamız gerektiğini ifade eden Kayabaşı, ülkemizin bir deprem kuşağı içerisinde olması nedeniyle yönetmenlik ve kuralların buna göre düzenlendiğini belirtti.

 

Nusaybin Belediyesinin bugüne kadar yapı konusunda belirlenen yönetmenliklerin uygulanması konusunda gerekli tüm denetimleri eksiksiz yaptığını kaydeden Kayabaşı; "Biz yapı denetimleri konusunda düzenli olarak çalışmalarımızı yapıyorduk. Bu denetimlerimizi daha da sıklaştıracağız. Denetim firmalarını da denetleyeceğiz, sadece paydaşlarımızı değil kendi birimlerimiz de denetleyeceğiz. Deprem yönetmenliğine ve belirlenen kurallara yüzde yüz uyulacaktır. Şuana kadar denetimlerimiz aralıksız yapıldı ve daha da sıkı yapacağımızı herkesin bilmesini istiyoruz. İşin kurallarına uyarsak işimiz sorunsuz olarak yürüyecektir. Bu konuda tavizimiz yok. Burada bulunan tüm paydaşlarımız işini eksiksiz yapacaktır. Bu vesileyle depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, milletimize de başsağlığı diliyorum" şeklinde konuştu.

 

Toplantı, Müteahhit, Yapı Denetim Firmaları ve Beton Santralı Firmaları yöneticilerinin talep ve önerilerini dile getirmesi ile sona erdi.