Nusaybin Kaymakamlığı Satranç Turnuvası sona erdi

EĞİTİM Haber Girişi : 25 Nisan 2010 13:11
Mardinin Nusaybin ilçesi kaymakamlığının Satranç Federasyonu il ve ilçe temsilciliğiyle birlikte organize ettiği satranç turnuvası sona erdi.
Arif Altunkaynak
Mardin’in Nusaybin ilçesi kaymakamlığının Satranç Federasyonu il ve ilçe temsilciliğiyle birlikte organize ettiği satranç turnuvası sona erdi. Turnuvada Oğuzhan İlköğretim Okulu öğrencisi Rodi Başak birinci oldu.
 Merkez İlköğretim Okulu Şah- Mat salonu ve Kütüphanesinde iki gündür yapılan Satranç Turnuvasında dereceye giren öğrencilere Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, Satranç Federasyonu il temsilcisi Fahri Ar, ilçe Temsilcisi Sinan Çetin, Merkez ilköğretim okulu Müdürü Cemal Kızar ve Müdür yardımcısı Bülent Demir tarafından madalya, kupa verilirken, turnuva birincisi Rodi Başak ve ikinci Ethem Korkut’a birer cumhuriyet altını verildi.

 Sodes projeleri kapsamından Merkez İlköğretim Okulunda yapılan Şah-Mat salonun çok verimli olduğunu belirten Milli Eğitim Müdürü Aydın; “çocuklarımızın beyin gelişimi için satrancın çok verimli olduğunu düşünüyorum. Çocuklarımız, okulumuzun bünyesinde kurulan Şah-Mat salonunda tüm teknolojik nimetlerinde faydalanılarak satrancı öğreniyorlar. Bu organizasyonda emeği geçenleri ve turnuvaya katılan çocuklarımızı kutluyorum. Bizim gönlümüzde hepsi birincidir” dedi.
 Satranç Federasyonu il temsilcisi Fahri Ar da, turnuvaya desteklerinden dolayı Kaymakam Yücel Gemici, Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, Merkez ilköğretim okulu yöneticilerine ve turnuva hakemlerine teşekkür etti. / Nusaybinim.com - Nusaybin Postası Gazetesi