Nusaybin Merkez İlköğretim Okulu'ndan 'Tarihi Gördüm mü?' Projesi

EĞİTİM Haber Girişi : 26 Mayıs 2010 12:59
Mardinin Nusaybin ilçesinde faaliyet gösteren Merkez İlköğretim Okulu Sodes Projesi kapsamında 30 öğrenci ve 10 öğretmen 7 ili gezdi.

NUSAYBİN’DE “TARİHİ GÖRDÜM MÜ?” SODES PROJESİ

- MERKEZ İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİ 10 İLİ GEZDİ

 

 

Arif Altunkaynak
Mardin’in Nusaybin ilçesinde faaliyet gösteren Merkez İlköğretim Okulu Sodes Projesi kapsamında 30 öğrenci ve 10 öğretmen 7 ili gezdi.
Proje hakkında açıklama yapan Merkez İlköğretim Okulu Müdürü Cemal Kızar, “Tarihi Gördüm mü?” adlı Sodes Projesi kapsamında 30 öğrenci ve 10 öğretmenin ülkemizdeki tarihi yerleri gezdiğini bildirdi.
1 hafta süren gezi programında Konya, Ankara, İstanbul, İzmir, Denizli, Çanakkale ve Muğla il merkezleri ile ilçelerindeki tarihi yerleri gezdiklerini kaydeden Kızar; “öğrencilerimiz, gezi programımızdaki il merkezi ve ilçelerinde bulunan tarihi ve kültürel yerleri gezdi. Bu sayede hem ülkemizin tarihini yerlerini daha yakından tanıma hem de derslerinde öğrendikleri yerleri yakından görme imkânı buldu. Projenin tarihi ve kültürel bakımından öğrencilerimize yarar getirdiğini düşünüyorum” dedi. / Nusaybinim.com - Nusaybin Postası Gazetesi