Nusaybin Milli Eğitim Müdüründen okul servislerine denetim

EĞİTİM Haber Girişi : 04 Ekim 2021 11:41
Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, ilçedeki taşıma kapsamındaki okulların öğrencilerinin taşındığı okul servis araçlarını denetledi.
Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, ilçedeki taşıma kapsamındaki okulların öğrencilerinin taşındığı okul servis araçlarını denetledi.
 
 
Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçedeki taşıma kapsamındaki okulların öğrencilerinin taşındığı okul servis araçlarını Okul güzergahı üzerinde durdurarak denetimlerde bulundu.
 
Denetimlerde okul servis araçlarının mevzuata uygun olup olmadıkları ve Kovid-19 tedbirlerine uyulup uyulmadığı kontrol edildi.
 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, denetimlerle ilgili olarak, "Taşıma kapsamındaki öğrencilerimizin köylerinden okullarına gidiş gelişlerini sağlayan okul servis araçlarında başta salgın hastalık tedbirleri olmak üzere gerekli kurallara ve şartlara uyulması öğrencilerimizin sağlığı ve can güvenliği açısından büyük önem taşıyor. Bundan dolayı belirli periyotlarda okul servis araçlarını denetliyor ve servis şoförlerimize trafik kurallarına uymaları hususu başta olmak üzere özellikle maske, mesafe ve hijyen ve öğrencilerle iletişim konularında dikkatli ve hassas olmaları gerektiğini hatırlatıyoruz" dedi.
 
Amaçlarının öğrencilerin sağlıklı, güvenli ve rahat ortamda yolculuk yapmalarını sağlamak olduğunu belirten Çetin, denetimde görev alan komisyon üyelerine ve okul servis araçlarının şoförlerine teşekkür etti.
 
Çetin, çocukların trafik güvenliğine yönelik bu tür denetimlerin belirli aralıklarla devam edeceğini sözlerine ekledi.