Nusaybin okulu, GS resmi web sitesinde yer aldı

SPOR Haber Girişi : 08 Temmuz 2021 12:36
Nusaybin Futbol Okulu, Galatasaray resmi web sitesi galatasaray.org'da haber oldu. "Türk Telekom Stadyumu'nda özel ziyaretçiler" başlığıyla yapılan haberde, Okul koordinatörü Şehmus Ak'ın açıklamalarına yer verildi.

Nusaybin Futbol Okulu, Galatasaray resmi web sitesi galatasaray.org'da haber oldu. "Türk Telekom Stadyumu'nda özel ziyaretçiler" başlığıyla yapılan haberde, Okul koordinatörü Şehmus Ak'ın açıklamalarına yer verildi.

 

"Türk Telekom Stadyumu'nda özel ziyaretçiler

 

Galatasaray Mardin Nusaybin Futbol Okulu öğrencileri, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu'nu gezdi.

 

Stadyum müzesini de dolaşan geleceğin futbolcu adayları, Galatasarayla dolu bir gün geçirdi. Galatasaray Mardin Nusaybin Futbol Okulu Koordinatörü Şehmus Ak duygularını Galatasaray Televizyonu ile paylaştı.

 

13 yılda 4 bine yakın çocuğu İstanbul’a getirdiklerini belirten Galatasaray Mardin Nusaybin Futbol Okulu Koordinatörü Şehmus Ak, ‘’Galatasaray Nusaybin Futbol Okulu, bölgemizdeki çocuklar için inanılmaz bir şans oldu. Futbol okulumuz ve Galatasarayımız sayesinde 13 yıldır 4 bine yakın çocuğu İstanbul’a getirip, tarihi ve turistik yerlerini gezdirip Galatasarayımıza ait olan tüm değerlerle tanıştırma şansı bulduk. Nusaybin Futbol Okulumuz, orada bir futbol okulunun ötesinde işlere imza atıyor. Çocuklara sadece temel futbol eğitimi vermek ve akademimize öğrenci kazandırmak dışında bölgenin şartlarından dolayı çocukların sosyal, mental ve kültürel gelişimine katkıda bulunabilmek için orada hem müzik hem de temel eğitim konularında destekleyici eğitim de veriyoruz. Bu sayede çocuklarımızın vatana, millete bağlı iyi bireyler ve iyi çocuklar olarak yetiştiriyoruz. Galatasaray Futbol Okulumuz olmasaydı, bölgedeki çocukların bu şartlara ve bu şanslara sahip olması çok büyük bir mucizeydi. Galatasaray Spor Kulübü içerisinde yaptığımız tüm bu etkinlikler bölgedeki diğer çocuklara da ilham verdi. Bu etkinliklerin yerel ve ulusal medyada yayınlanması orada çocuklar için Galatasaray’a bağlılık ve Galatasaray Spor Okulları’na da gelip bu çatı altında İstanbul’u ve maçları izlemek, Galatasaray tesislerini gezmek, bazı antrenmanları izlemek gibi şanslara sahip oluyorlar. Bu çatı altında çok daha güzel şeyler yapmayı düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Galatasaray Mardin Nusaybin Futbol Okulu öğrencileri, Galatasaray Stadyum Müzesi’nde bulunan kupalarla günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.