Nusaybin SGM Müdürü Bayar, günde 150 vatandaşımıza hizmet veriyoruz

SAĞLIK Haber Girişi : 10 Mayıs 2010 10:08
10 16 Mayıs Sosyal Güvenlik Haftası çerçevesinde Nusaybin Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Kamuran Bayar, hafta boyunca yapacakları etkinlikler hakkında bilgi verdi.
Arif Altunkaynak

10 – 16 Mayıs “Sosyal Güvenlik Haftası” çerçevesinde Nusaybin Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Kamuran Bayar, hafta boyunca yapacakları etkinlikler hakkında bilgi verdi. Bayar, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası kanunun yürürlüğe girmesi ile Sosyal Güvenlik Kurumlarının (SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) tek çatı altında birleştirildiğini, bunun sonucunda oluşan Sosyal Güvenlik Kurumu yönetim anlayışı ve hizmet kalitesi açısından gerek çalışanlarının gerekse hizmet alanların memnuniyetini sağlamaya odaklı anlayışla yeniden tasarlandığını kaydetti.
   
 — NUSAYBİN SGM GÜNDE 150 VATANDAŞA HİZMET VERİYOR
    SGK’ın “Vatandaş Odaklı bir hizmet anlayışı” ile vatandaşlarımızın emek ve zaman sarfiyatının önüne geçmek amacıyla ilçelerde de teşkilatlanma yoluna gittiğini belirten Nusaybin SGM Müdürü Bayar şöyle konuştu;

“Bu çerçevede İlçemizde de 30 Aralık 2009 tarihinde Nusaybin Sosyal Güvenlik Merkezi hizmete açıldı.  Nusaybin SGM hizmet vermeye başladığı günden bu yana 5510 sayılı kanun ile ilgili işlemlerde günde ortalama 150 vatandaşımıza hizmet vermektedir. Daha önceleri basit bir işlem için bile vatandaşlarımız Mardin’de bulunan Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne gitmek zorunda kalıyordu. Ancak Nusaybin SGM’nin hizmete girmesiyle Sigortalı veya hak sahiplerinin emek ve zaman israfları büyük bir oranda ortadan kaldırıldı”.

 

 
 
    — OLUMLU TEPKİLER ÇALIŞMA ŞEVKİMİZİ ARTIRMAKTADIR
     SGM’de yapılması gereken bazı işlerin Mardin’de il Müdürlüğünde yapılması gerektiği durumlarda bile vatandaşa hizmet amaçlı dileyen vatandaşların başvurularını kedilerinin yaptığı bildiren Nusaybin SGM Müdürü Bayar, Nusaybin’de hizmet vermeye başladıkları günden bu yana Nusaybin halkından olumlu tepkiler aldıklarını, bunun da personeli mutlu etmekle birlikte çalışma şevkini artırdığını söyledi.
 
Nusaybin SGM Müdürü Bayar; “10–16 Mayıs 2010 Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle ilçemizde Sosyal Güvenlik bilincinin artmasına ve 5510 sayılı kanunun daha iyi anlaşılmasına ve tanıtılmasına yönelik çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecektir. Ancak sadece Sosyal Güvenlik Haftasında değil her zaman vatandaşlarımızın kurumumuz işlemleri ile ilgili soru ve sorunlarını bize iletmeleri halinde kendilerine gerekli bilginin verileceğini rahatlıkla söyleyebilirim” şeklinde konuştu. / Nusaybinim.com - Nusaybin Postası Gazetesi