Nusaybin sınırında 1 YPG'li teslim alındı

ASAYİŞ Düzenleme Tarihi : 09 Temmuz 2020 12:46 Haber Girişi : 09 Temmuz 2020 12:47
Mardin İl Jandarma Komutanlığı, yapılan ikna çalışmaları sonucu Suriye'den gelen 1 YPG üyesinin Nusaybin sınırında teslim alındığını duyurdu.

Mardin İl Jandarma Komutanlığı, yapılan ikna çalışmaları sonucu Suriye'den gelen 1 YPG üyesinin Nusaybin sınırında teslim alındığını duyurdu.

 

Mardin İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle,
"Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri terör örgütlerine katılanlara ve ailelerine ulaşıp ikna edip teslim olmalarını sağlamaya devam ediyor.
İstihbarat Komutanlığı ve İl Jandarma Komutanlığı ikna unsurlarınca müşterek yürütülen çalışmalar neticesinde Suriye / Kamışlı bölgesinde PKK/KCK/YPG terör örgütü içerisinde 2015 yılından itibaren faaliyet gösteren Hevler (K) M. İ. isimli terörist ile yapılan  görüşmeler sonucunda PKK kamplarından kaçarak güvenlik kuvvetlerine teslim olması sağlandı.
Terör örgütü ile her alanda  mücadele harekatını aralıksız sürdüren  İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ikna yolu ile de terör örgütüne katılanlara ve ailelerine ulaşarak ikna çalışmalarını sürdürüyor. 
Mardin ilinden 2015 yılında PKK/KCK terör örgütüne katılan, ailesi Mardin Nusaybin ilçesinde ikamet eden, Hevler (K) M. İ. isimli BTÖ mensubunun Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçundan arama kaydının olduğu tespit edildi. 
Nusaybin 2'nci Kara Hudut Tabur Komutanlığı bölgesinden silahsız teçhizatsız güvenlik  ekiplerine teslim olan teröristin soruşturmasına Mardin İl Jandarma Komutanlığı tarafından devam ediliyor."