Nusaybin Şoförler ve Otomobilciler Odasında Gündoğdu güven tazeledi

GÜNDEM Haber Girişi : 09 Ocak 2022 14:45
Nusaybin Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasında seçim heyecanı yaşandı. Seçime tek aday olarak giren Hüseyin Gündoğdu tüm üyelerin oyunu alarak tekrar başkan seçildi.
Nusaybin Şoförler ve Otomobilciler Odasında Gündoğdu güven tazeledi

Nusaybin Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasında seçim heyecanı yaşandı. Seçime tek aday olarak giren Hüseyin Gündoğdu tüm üyelerin oyunu alarak tekrar başkan seçildi.

 

Mitanni Kültür Merkezinde yapılan seçime Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahsum Özmen, Ticaret Borsası Başkanı Necdet Aktaş, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ömer Özel, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Doğru, Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Zeynel Tunçalan, Mardin Esnaf Odaları Birliği Başkanı İsa Tunç, Tekstilciler Derneği Başkanı Bülent Ergün ve Çiftçiler Derneği Başkanı Mehmet Latif Köseoğlu misafir başkan olarak katıldı.

 

259 üyesi bulunan odada seçim için çoğunluğun sağlanması üzerine Genel Kurula geçildi. Saygı duruşunda bulunma ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Divan Başkanlığı seçildi. Geçmiş dört yıla ait faaliyet ve mali raporların kabul edilmesinden sonra seçime geçildi. 

 

Seçime tek aday olarak giren mevcut Başkan Hüseyin Gündoğdu, Genel Kurulda kullanılan 131 üyenin tamamının oyunu alarak tekrar başkan seçildi.

 

Seçimden sonra bir teşekkür konuşması yapan Gündoğdu, “Yeni yılın esnaf ve sanatkarlarımıza hayırlı bir yıl olmasını diliyorum. Genel kurulumuzun başta şoför esnafımıza hayırlı ve uğurlu olsun. Önceki genel kurullarda beni bu göreve layık gören siz değerli şoför esnaflarımıza çok teşekkür ediyorum. Üyelerimize ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza öncülük etmek ve onların en iyi şekilde temsiliyetini sağlamak için çalıştığımızı ifade etmek istiyorum. Görev süresi boyunca hiç bir ayrım yapmadan siz değerli üyelerimize hizmet ettik. Bundan sonra da bu hizmetimiz devam edecektir. Beni göreve layık gören tüm üyelerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Bu arada seçime katılan Şoför esnafları da kongrede söz alarak görüşlerini dile getirdi. Akaryakıta gelen zamlar nedeniyle şoför esnafının büyük zorluklar yaşadığını dile getiren şoförler, Mardin Büyükşehir Belediyesi UKOME biriminden bu yönde akaryakıt zammına göre fiyat düzenlemesi yapmasını istedi.

 

Nusaybin Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı yönetimi şöyle oluştu;
Başkan: Hüseyin Gündoğdu,
Yönetim Kurulu Asil Üye Aday Listesi: Siraç Yavuz, Enver Aykut, Ferhat Dündar, Hasan Yel, Yusuf Doğan, Aydın Ergün
Yönetim Kurulu Yedek Üye Aday Listesi: İlyas Önder, Servet Ay, Halil Arı, Lokman Bilgiç, Nihat Gönül, Ahmet Dağ, Mehmet Ali Tek,
Denetim Kurulu Asil Üye Aday Listesi: Serdar Orun, Kemal Yalap, Kemal Efe,
Denetim Kurulu Yedek Üye Aday Listesi: Basri Aksoy, Kaya Güneş, Fırat Aydoğmuş