Nusaybin tarihinin en yoğun Tübitak Bilim Fuarlarına ev sahipliği yapıyor

EĞİTİM Haber Girişi : 21 Mayıs 2022 19:34
Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin’in destekleriyle bir günde 6 okulda açılan Tübitak Bilim Fuarlarında 132 proje sergilendi.

Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin’in destekleriyle bir günde 6 okulda açılan Tübitak Bilim Fuarlarında 132 proje sergilendi.

 

Nusaybin’de 6 okulda açılan Tübitak 4006 Bilim Fuarları eğitim camiasında büyük ilgi gördü. Onlarca öğrenci ve öğretmenin yer aldığı Bilim Fuarlarında bin bir emekle hazırlanan eserler sergilendi.

 

Bir gün içerisinde Süleyman Bölünmez Anadolu Lisesinde 17, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 20, Necip Ali Nizamettinoğlu Anadolu Lisesinde 25, Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde 21, Yıldırım Ortaokulunda 24 ve Emire Gözü Ortaokulunda 25 olmak üzere toplam 132 projenin tanıtımı yapıldı.

 

Bilim fuarlarının bazılarına Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı da katılırken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin ve Şube Müdürleri ise tüm fuarlara katılarak öğrenci ve öğretmenlerin moral motivasyonlarının artmasını sağladı.

 

Göreve geldiği günden buyana ilçede bulunan tüm okulların ulusal düzeyde projeler hazırlamasına destek veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Tübitak 4006 Bilim Fuarları başta olmak üzere birçok alanda projeler hazırlanmasına büyük destek veriyor.

 

ÇETİN, "İLİM VE BİLİM ŞEHRİ NUSAYBİN’E DAHA ÇOK PROJE YAKIŞIR"

Bu arada bir günde 6 Tübitak Bilim Fuarına katılarak 132 projenin tamamını inceleyen ve öğrencilerle yakından ilgilenerek sunumlarını izleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, öğrencilerin bu yaşlarda öğrendikleri mekanik işleri ileride ülkenin kaderini değiştirecek buluşlara öncülük yapabileceğini söyledi.

 

Dünyanın İlk Üniversitesinin bulunduğu Nusaybin’in yüzyıllar boyunca ilim ve bilimin merkezi olduğunu hatırlatan Çetin, “Bugün öğrencilerimiz çok önemli projelere imza atıyor. Birçok okulumuzun projeleri kabul edildi. Nusaybin bu konuda çok şanslıdır. Çok iyi bir idareci ve öğretmen kadrosuna, proje ekibine sahibiz. Öğrencilerimizin sergilenen projeleri yeni projeler için ışık olacaktır. İlim ve Bilim şehri Nusaybin’e ulusal düzeyde daha çok proje üretmek yakışır. Bunun öncülüğünü sürdüreceğiz. Tübitak 4006 Bilim Fuarlarının proje aşamasından sergilenme amasına kadar emeği geçen tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Öte yanda diğer ilçede bulunan birçok Ortaokul ve Lisenin kabul edilen Tübitak Bilim Fuarlarının sergilenmelerine devam edileceği belirtildi.