Nusaybin TOKİ'de ev alamamayanlar için yeni talep alınacak

GÜNDEM Haber Girişi : 07 Şubat 2021 11:04
Nusaybin TOKİ Konutlarında Proje Dışında kalan veya ev alamayan vatandaşlar için yeniden başvuru talepleri alınmaya başlanacak.

Nusaybin TOKİ Konutlarında Proje Dışında kalan veya ev alamayan vatandaşlar için yeniden başvuru talepleri alınmaya başlanacak.

 

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden yapılan duyuruda, konutları proje dışı kalan vatandaşlar ve TOKİ'den ev almaya hak kazanıp henüz ev alamayan vatandaşların 19 Şubat tarihine kadar başvurularının Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından alınacağı bildirildi.

 

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan duyuru şöyle,
"6306 Sayılı “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun” kapsamında 2016/9141 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile “riskli alan” ilan edilen ve aynı alanda 5233 sayılı Terör ve Terörle Mücadeleden Doğan Zararların Karşılanması Hakkında Kanun öncelikle konutu yıkılmış olan hak sahiplerinin terör sebebi ile uğradıkları zararın karşılanması amacıyla Bakanlık/TOKİ tarafından proje alanında üretilen konutlardan TOKİ uygulama alanı dışında kalıp konut talep eden hak sahiplerinin 19.02.2021 tarihine kadar ekteki dilekçe örneği ile Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne başvuru yapmaları halinde boş olan konutlardan kuraya dahil edilecektir. Noter huzurunda resen çekilecek olan kura ile boş konutlardan adlarına çıkan konutlarını alabilecekler."

KONUT TALEP DİLEKÇESİ İÇİN LİNKİ TIKLAYIN