Nusaybin TOKİ Konutlarında 3. etap kurası çekildi

Nusaybin'de TOKİ tarafından yapılan konutlarda 3. Etap kurası çekildi.

 

Halk Eğitimi Merkezinde yapılan kura çekimi öncesi saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Nusaybin Noteri tarafından hak sahipleri için kura çekimi yapıldı.

 

Noter huzurunda kurası çekilen 3. Etapta, 8 adet 3+1 175 m2, 10 adet 2+1 90 m2, 7 adet 4+1 196 m2 ve 2 adet 3+1 135 m2 olmak üzere toplamda 383 mesken kurası çekilirken 1 adet cami ve 1 adet taziye evinin de resmi kurumlara teslim edileceği bildirildi.

-Kura çekimi arbede nedeniyle bir süre durduruldu
 

 

Öte yanda kura çekimi sırasında arbede yaşandı. Yenişehir Mahallesinde oturan ve hak sahipleri olduklarını bildiren Mahalle sakinleri, kura çekimi yapam bazı vatandaşların kendi mahallelerinde oturmadıkları halde başka mahallelerden kuraya dahil edildiklerini iddia etti. Ayrıca kurada isimleri olmadığını ileri süren bazı vatandaşlar da Noterden kuranın durdurulmasını istedi. Aralıklarla yaklaşık yarım saate yakın duran kura çekimi daha sonra kaldığı yerden devam etti.

 

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Kentsel Dönüşüm Ofisi yetkilileri, kura çekiminden sonra Kentsel Dönüşüm Ofisinde vatandaşların itirazlarını alacaklarını bildirdi.