Nusaybin Zabıtası Okul kantinlerini Denetledi

GÜNDEM Haber Girişi : 22 Nisan 2010 12:24
Mardinin Nusaybin ilçesi Belediyesine bağlı Zabıta ekipleri, Bin 591 adet tarihleri geçmiş ve markaları belli olmayan içecekle ile kumar makinesine benzeyen şekerleme cihazına el koydu.
Mardin’in Nusaybin ilçesi Belediyesine bağlı Zabıta ekipleri, Bin 591 adet tarihleri geçmiş ve markaları belli olmayan içecekle ile kumar makinesine benzeyen şekerleme cihazına el koydu.
 
Nusaybin Belediyesi Zabıta Amiri Berces Gündüz tarafından verilen bilgiye göre, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde bu gün temsili olarak Belediye Başkanı Ayşe Gökkan’ın makamına oturan Zelal Alp’ın verdiği direktifler doğrultusunda okul kantinlerini ve çevresindeki sayar satıcıları denetlediklerini bildirdi.
 Denetleme hakkında bilgi veren Zabıta Amiri Gündüz şöyle konuştu;
“Ekiplerimiz tarafından yapılan denetlemelerde bir okulun kantininde markası ve son kullanma tarihi belli olmayan Bin 591 şişeden oluşan 37 koli içecek ile bir okul kantininde bulunan kumar makinesine benzer içerisinde şekerleme sakızı satılan makineye el koyduk. Bu konuda hassasız ve kontrollerimiz sıklaştıracağız. Halkımızın sağlığını tehlikeye düşürecek konularda kesinlikle taviz vermeyeceğiz. Bu gibi durumlarda Okul aile birliği ve okul idaresinin de gereken denetimleri yapmaları hususunda duyarlı olmalarını bekliyoruz”. / Abdullatif Altunkaynak - Nusaybinim.com