Nusaybinli 2 sporcu Galatasaray alt yapısına seçildi

SPOR Haber Girişi : 23 Mayıs 2019 14:27
Nusaybin Galatasaray Futbol Okulundan eğitimlerini sürdüren 2 sporcu, İstanbul'da yapılan seçmelerde Galatasaray Alt Yapısına seçildi.

Nusaybin Galatasaray Futbol Okulundan eğitimlerini sürdüren 2 sporcu, İstanbul'da yapılan seçmelerde Galatasaray Alt Yapısına seçildi.
Galatasaray 2019 Alt yapı seçmeleri İstanbul'da bulunan Galatasaray Metin Oktay tesislerinde yapıldı. Seçmelere koordinatör Şehmus Ak öncülüğünde katılan Nusaybinli 7 sporcudan 2007 doğumlu Rıdvan Can ve 2008 doğumlu Hasip Poyraz Tahiroğlu, GS alt yapı hocalarının değerlendirmeleri sonucu alt yapı takımlarıyla oynamaya hak kazandılar.
Seçmeler sonrası bir açıklama yapan GS Nusaybin Okulu Koordinatörü Şehmus Ak, Can ve Tahiroğlu'nun Eylül ayında Galatasaray Futbol Akademisinin U11 ve U12 takımlarıyla antrenmanlara çıkacağını bildirdi.
7 öğrenciyle katıldıkları seçmelerde 2 öğrencilerinin seçilmesinin hem kendileri hem de Nusaybin için büyük başarı olduğunu kaydeden Ak, "Umarım Eylül ayındaki alt yapı çalışmalarında da başarılı olurlar ve temelli olarak Galatasaray alt yapısında kalırlar. Bu arada daha önce alt yapıyla çalışmaya hak kazanan okulumuzun sporcularından Suriyeli olduğu için bekletilen Ahmet Ali de Eylül ayındaki alt yapı takımıyla antrenmana katılacak" dedi.
Öte yanda alt yapı seçmeleri için İstanbul'da bulunan Şehmus Ak ve Nusaybinli öğrenciler, Galatasaray Lig Şampiyonu olduğu Başakşehir maçını da izleyerek şampiyonluk kutlamalarına katıldı.