Nusaybinli öğrenciler Bangladeş'te su kuyusu açtırdı

Nusaybin Zeynelabidin Anadolu İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri, topladıkları harçlıklarla Bangladeş'te su kuyusu açtırdı.

 

Dünyanın birçok noktasında temiz içme suyu bulma sıkıntısı yaşayan insanlara bir nebze de olsa yardımcı olabilmek adına okul genelinde "Sen de bir damla ol" sloganıyla kampanya başlatan öğrenciler, topladıkları harçlıklarıyla örnek bir dayanışma örneği sergiledi.

 

Kampanya çerçevesinde toplanan paraları Kardeş Eli Derneğine bağışlayan öğrencilerin harçlıklarıyla Bangladeş'te bir su kuyusu açıldı.

 

Okul Müdürü Cemal Ay, su kuyusu için dayanışma örneği sergileyen öğrencilerini tebrik etti.

 

Hedefledikleri süreden çok daha önce amaçlarına ulaştıklarını kaydeden Ay, Proje ile binlerce kilometre uzaktaki ihtiyaç sahiplerine yardım eden öğrenciler, aynı zamanda ellerindeki imkanları daha verimli kullanma ve israf etmemenin önemini daha iyi anladıklarını vurguladı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Ahmet 17 Mart 2020 08:32

    Ellerinize sağlık.

  • Mehmet Cemal AY 17 Mart 2020 00:13

    Genelde ilçemizin, Özelde de Eğitim camiamızın kalitesinin artırılmasında yayımlamış olduğunuz haberlerininiz kıymetlidir. Büyük sıkıntılar yaşayan ilçemizin en önemli ve güvenilir haber penceresi olan nusaybinim.com ailesine teşekkürlerimizi sunarız. Saygılarımızla... NUSAYBİN ZEYNELABİDİN AİHL MÜDÜRÜ MEHMET CEMAL AY

  • Alo ben Kemal, geliyorum 16 Mart 2020 19:12

    Tebrik ediyorum. Yardımlarınızı rabbim kabul etsin.