Nusaybinli öğrenciler TEKNOFEST'TE yarışacak

EĞİTİM Haber Girişi : 09 Temmuz 2021 13:50
Nusaybin Anadolu lisesi öğrencileri İnsansız Su Altı sistemleri projesi ile Eylül ayında yapılması planlanan TEKNOFEST'E katılmaya hak kazandı.
Nusaybin Anadolu lisesi öğrencileri İnsansız Su Altı sistemleri projesi ile Eylül ayında yapılması planlanan TEKNOFEST'E katılmaya hak kazandı.
 
 
Nusaybin Anadolu lisesi Fizik öğretmeni Alaaddin Ak'ın danışmanlığında öğrenciler Cihad Adar Bayar ve Enes Sıdık Olgaç'tan oluşan CREATORİ  takımı ile İnsansız Su Altı Sistemleri kategorisinde başvuruda bulundu.
 
 
Değerlendirme aşaması olan ön tasarım raporunu 81,5 puan, 2.değerlendirme aşaması olan kritik tasarım raporundan ise  84 puan alarak bir çok takımdan daha üstün performans gösteren Nusaybin Anadolu Lisesi CREATORİ takımı büyük başarı gösterdi. 
 
 
Yapılan değerlendirmeler sonucunda Nusaybinli öğrenciler 16 -19 Eylül 2021 tarihleri arasında İstanbul'da yapılacak olan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivaline (TEKNOFEST) katılarak yarışmaya hak kazandılar.
 
 
Öte yanda öğrencilerin başarısı ilçede eğitim camiasında büyük sevinç ve gururla karşılandı.
Okul Müdürü Tacettin Akdeniz danışman öğretmen ve öğrencilerini tebrik etti.
 
 
Öğrencilerin başarısından dolayı gururlandıklarını kaydeden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin ise, Nusaybin Anadolu Lisesi öğrencilerinin Türkiye yetenekleri, ülkenin geleceğinde yer alacak mükemmel beyinli çocukların yarıştığı, ülkemiz için de büyük prestije sahip TEKNOFEST'TE katılmalarından dolayı ilçe olarak büyük gurur ve onur yaşadıklarını kaydetti.
 
 
Çetin, TEKNOFEST'TE yarışacak Nusaybinli öğrencilere başarılar diledi.