Nusaybinli Zeynettin 22 yıl sonra kız kardeşlerine kavuştu

A TV'de yayımlanan 'Müge Anlı ile Tatlı Sert' Programına konuk olan Nusaybinli Zeynettin Ağırman, 22 yıl önce Antalya'da kaybettiği iki kız kardeşine kavuştu. 
 

 

18 Şubat'ta yayımlanan programda Ağırman, kardeşlerini kaybetme anına ilişkin bilgi verirken, Tokat'tan programa bağlanan Aslan Sever, çocukları evlatlık olarak Çocuk Esirgeme yurdundan alarak öz evlatları gibi büyüttüğünü ve her iki kızı evlendiğini bildirdi. 19 Şubat'ta yayımlanan programda ise kardeşlerin kavuşma anı ekranlara getirildi.

 

A TV'de 18 Şubat'ta yayımlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert Programına konuk olan Zeynettin Ağırman, anne ve babasının zihinsel engelli olduğunu belirtti. 1999 yılında Antalya Muratpaşa'da kız kardeşleri Perihan ve Gülbahar'ı kaybettiğini aktaran Ağırman daha sonra çocukların Polis tarafından bulunarak Çocuk Esirgeme Yurduna bırakıldığını bildirdi. Kardşelerini almak için Çocuk Esirgeme Yurduna gittiğini ancak anne ve babasının zihinsel engelli olması ve ellerinde hiç bir kimlik - belge olmaması nedeniyle kardeşleriyle görüşemediğini ifade eden Ağırman, kız kardeşlerinin bir aileye evlatık olarak verildiği haberini aldığını ve 22 yıldır kardeşlerin bir haber alamadığını belirtti.
 

Zeynettin Ağırman'ı programına konuk eden Müge Anlı, kardeşelerin hikayesi karşısında duygulandı. İki kız kardeş bulmak sözü veren Anlı, kız kardeşlerin çocukken çekilen fotoğrafları ve ağabey Zenyettin'in ifadeleri ışığında kız kardeşleri aramaya başladı.

 

-2 KIZ KARDEŞ TOKAT'TA BULUNDU
Programın yayımlandığı birinci günde Tokat'tan yayına bağlanan ve ismini açıklamak istemeyen bir izleyici, Zeynettin Ağırman'ın bahsettiği kız kardeşlerin Tokat'ta bir aileye tarafından evlatlık alındığını ve kızların evlendiğini bildirdi.

 

 

Araştırmalarını derinleştiren Müge Anlı'nın programına bağlanan başka bir izleyeci ise, kız kardeşlerin kendi ailelerinde olduğunu ifade etti. Gelen telefonlar üzerine hem Müge Anlı hem Zeynettin Ağırman hem de ekran başındaki milyonlarca izleyici büyük sevinç yaşadı.
 

Programa son olarak bağlanan Aslan Sever ise, iki kız kardeşi evlatlık olarak aldıklarını söyledi.
 

 

Çocukları olmadığı için 1999 yılında Antalya'da Çocuk Esirgeme Yurduna evlatlık başvurusu yaptıklarını bildiren Aslan Sever, kız kardeşlerin bir birinden ayrılmak istemediği için iki kız kardeşi birlikte evlat edindiklerini, kız kardeşlere öz evlatları gibi baktıklarını, okutup büyüttüklerini, her iki kızı evlendirdiğini ve 2 torunu olduğunu ifade etti.

 

-PROGRAMIN İKİNCİ GÜNÜNDE KÜÇÜK KARDEŞ GÜLBAHAR AĞABEYİNE KAVUŞTU
19 Şubat'ta yayımlanan programda ise Zeynettin Ağırman, kardeşi Gülbahar'a kavuştu. Çocukları evlat edinen Aslan Sever ve Gülbahar Özkan, Müge Anlı'nın 'Müge Anlı ile Tatlı Sert' programına çıktı. Dakikalarca birbirlerine sarılan ağabey ve kız kardeşi hasret giderdi.

 

 

Program sunucusu Müge Anlı, iki kız kardeşi evlat edinip sahip çıktığı için Aslan Sever'e teşekkür etti.
 

 

Programda Aslan Sever, çocukları evlat edinme sürecini anlattı. Gülbahar Özkan da Aslan Sever'in kendilerine öz anne ve babaları gibi büyüttüğünü aktardı.