Polis operasyonunda 10’u Nusaybin’den 29 kişi gözaltına alındı

ASAYİŞ Haber Girişi : 06 Temmuz 2021 15:13
Mardin İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesince (TEM) il geneli yapılan operasyonda 10’nu Nusaybin olmak üzere 29 kişi gözaltına alındı.

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesince (TEM) il geneli yapılan operasyonda 10’nu Nusaybin olmak üzere 29 kişi gözaltına alındı.

 

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada,
“Mardin Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları ile PKK/KCK yapılanması içerisinde sözde kent/mahalle meclisleri içerisinde faaliyet yürüttüğü, bombalı araç eylemleri ile irtibatlı olduğu, PKK/KCK terör örgütü adına milis/işbirlikçi faaliyetlerde bulunduğuna dair haklarında ifade ve teşhis bulunan, daha önceden ele geçirilen örgütsel dokümanlarda bilgileri bulunan, çukur/barikat eylemlerine katıldığı tespit edilen şahısların yakalanmasına yönelik olarak Mardin İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve Özel Harekât Şube Müdürlüklerimizce 06.07.2021 tarihinde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlar neticesinde; 29 şahıs gözaltına alınmış ve şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda;

 

"Kalaşnikov” (AK-47) Marka Silah, şarjör ve çok sayıda fişek, Ruhsatsız av tüfeği, Sözde terör örgütüne ait bez parçası, Çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzeme ele geçirilmiştir.

 

İlimizde PKK/KCK terör örgütü başta olmak üzere diğer terör örgütlerinin eylem ve faaliyetlerinin engellenmesi/deşifre edilmesi ile örgütle irtibatı/iltisakı bulunan şahısların yakalanmasına yönelik yürütmekte olduğumuz çalışmalar kararlılıkla devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla sunulur.”

 

Bu arada il geneli yapılan operasyonda gözaltına alınan 29 kişiden 10’nu Nusaybin’de gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltına alınan şahısların yapılan sağlık kontrollerinden sonra Mardin İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şubesine götürüldükleri öğrenildi.