• belediye evde kal
  • acar motor

PTT ve Banka ATM önlerine sosyal mesafe çizgileri

Nusaybin Belediyesi, gün içerisinde insan yoğunluğunun fazla olduğu PTT ve Banka Şubeleri önüne sosyal mesafe çizgilerini çizdi.

  • 29 Mart 2020 11:47
  • A
  • A

Nusaybin Belediyesi, gün içerisinde insan yoğunluğunun fazla olduğu PTT ve Banka Şubeleri önüne sosyal mesafe çizgilerini çizdi.

 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çalışmalarına ara vermeden devam eden Nusaybin Belediyesi, ilçede bulunan PTT ve banka şubeleri önlerine sosyal mesafe kuralları çerçevesinde daireler çizerek, vatandaşların işlemler sırasında oluşturduğu yoğunluğu bu uygulamayla aşmayı hedefliyor.

 

Belediye ekipleri ayrıca tedbirler kapsamında meydan ve parklardaki oturma banklarını geçici olarak kaldırırken, park, meydan, cadde, sokak, otobüs durakları, toplu ulaşım araçları ve çocuk oyun alanları gibi insanların toplu olarak kullandığı alanlarda düzenli olarak dezenfeksiyon etmeye devam ediyor.

 

Çalışmalar hakkında bilgi veren Nusaybin Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Burak Eryılmaz, vatandaşların sosyal alanlarda birbirleriyle gereken mesafeyi korumaları için gerekli çalışmaların gerçekleştirildiğini vurgulayarak, "Belediye olarak İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelgeler çerçevesinde günlük olarak denetimlerimizi sürdürüyoruz. Bu kapsamda PTT ve başka şubeleri önündeki yoğunluğu düşürmeyi hedefliyoruz.

 

Vatandaşların sosyal mesafe kuralına uyması kendileri için hayati öneme sahiptir. Bu zor günleri hep birlikte dayanışma içerisinde, belirlenen önlem ve kurallara uyarak atlatacağız" dedi.