Sahne Sırası Sende Mardin il seçmeleri Nusaybin'de yapıldı 

KÜLTÜR & SANAT Haber Girişi : 20 Şubat 2020 13:16
Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ‘Sahne Sırası Sende’ sloganıyla düzenlenen Türk Müziği Mardin İl seçmeleri yarışması tamamlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ‘Sahne Sırası Sende’ sloganıyla düzenlenen Türk Müziği Mardin İl seçmeleri yarışması tamamlandı.

 

Nusaybin İlçesinde yapılan il seçmeleri saygı duruşunda bulunma ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

 

Daha sonra programın açılış konuşmasını yapan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü ve Gençlik Hizmetleri İlçe Müdürü vekili Serkan Tekin, Gençlik Hizmetleri Müdürlüğünün çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Her yıl düzenlenen Gençler arası kültür ve sanat yarışmaları kapsamında ‘Sahne sırası Sende' sloganıyla yapılan Türk Müziği ses yarışması il finaline ev sahipliği yapmanın gurunu yaşadıklarını kaydeden Tekin, Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Gençliği Yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız’ sözünü hatırlatarak kendilerinin de bu düşünce ışında hareket ettiklerini ifade etti.

 

Tekin konuşmasını şöyle sürdürdü:
"2019 yılı itibariyle açılışını yapmış olduğumuz Nusaybin Gençlik Merkezinde ‘gönüllülük faaliyetleri kulüp ve atölye çalışmalarımız olan İnovasyon, Dini İlimler, El sanatları, Görsel sanatlar, ve Dil atölyelerimizde gençlerimize kendilerini gerçekleştirmeleri için her türlü imkanı sağlamakta kararlıyız. Sömestr tatilinde Kış Kampları, Yaz döneminde Yaz Kampları ile gençlerimize serbest zamanlarını çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle değerlendirmeleri için gayret gösteriyoruz. Bizler, gerek bakanlık projeleri gerekse de İlçe Kaymakamlığının ve Belediyenin bize sağladığı imkanları da hayata geçirerek gençlerimizi kazanmakta ve onlara güzel bir istikbalin temellerini atmakta kararlıyız. Bu bağlamda ulaşabildiğimiz ve dokunduğumuz her genci kazanç olarak görüyoruz."

 

Tekin'in konuşmasından sonra Gençlik Merkezlerinin tanıtımını yapan kısa film izletildi.

 

Daha sonra 21 yarışmacı ve grup, Türk müziği solo kız, Türk müziği solo erkek, Popüler müzik solo kız, Popüler müzik solo erkek ve Özgün yorumlama dallarında yarıştı.

 

Yarışma sonunda müzik öğretmenlerinden oluşan jüri tarafından Türk müziği solo kız kategorisinde Şükran Bulut birinci, Sena Sidal ikinci ve Zerga Turgay üçüncü oldu. Türk müziği solo erkek kategorisinde Civan Aslan birinci, Abdurrahman Çetin ikinci ve İsmail Yurdakul üçüncü oldu. Popüler müzik solo kız kategorisinde Mine Özdemir birinci, Nazlı Kekli ikinci ve Cihan Aksu üçüncü oldu. Popüler müzik solo erkek kategorisinde Mehmet Emin Yurtgul birinci ve Ömer Fırat Özdemir ikinci oldu. Özgün yorumlama kategorisinde ise Anormal Grup birinci oldu.

 

Dereceye giren müzisyen ve jüri üyelerine Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Serkan Tekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, İl Koordinatörü İmran Tekin, Belediye Özel Kalem Müdürü Burak Eryılmaz, Aile ve Sosyal Hizmetler İlçe Müdürü Ömran Gündüz, Tarım ve Orman İlçe Müdürü Ramazan Doğan, Belediye Yazı İşleri Müdürü Fahrettin Aktaş, Fen İşleri Müdürü Ramazan Akay, Kadın ve Aile Birimi Müdürü Hayriye Asan Vural, RAM Müdürü Ali Ay ve İmar İşleri Müdürü Necmettin Kardaş tarafından plaket verildi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.