SBS'de Başarılı olan 90 Öğrenci geziye götürüldü

EĞİTİM Haber Girişi : 19 Nisan 2010 12:52
SODES Projeleri kapsamında başarılı olan 90 öğrenci Mardinin Nusaybin İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geziyle ödüllendirildi.
SODES Projeleri kapsamında başarılı olan 90 öğrenci Mardin’in Nusaybin İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geziyle ödüllendirildi.
 Nusaybin Milli Eğitim Müdürü İzzetin Aydın tarafından yapılan açıklamaya göre,  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün SODES projeleri kapsamında Seviye Belirleme Sınavında başarılı olan öğrencileri ödüllendirmek amacıyla yürütülen gezi faaliyetleri kapsamında 2. tur gezinin yapıldığını bildirdi.
 Aydın şöyle konuştu;
“Misak-ı Milli İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Abdulsamet Tayfur yönetimindeki  90 öğrenci ve 6 öğretmenimiz Ankara'da Anıtkabir,  yeni TBMM, eski TBMM, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Etnografya müzesi, MTA tabiat tarihi müzesi, Kocatepe camii, Hayvanat bahçesi gibi kültürel ve tarihi mekânlar gezildikten sonra Aksaray tuz gölü gezintisi ve Kapadokya bölgesi gezisiyle tamamlandı.
 Ankara'da TBMM gezisinde Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey tarafından karşılanan öğrencilerimiz genel kurul salonu ve mecliste gezdirildi.  Ayrıca Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürü ve eski Nusaybin Kaymakamımız Ömer Ulu öğrencilerimizi makamında kabul ederek öğrencilerimize kitap hediye etti”.
 Gezilerin devam edeceğini kaydeden Milli Eğitim Müdürü Aydın, proje kapsamında toplamda 270 öğrenci ve 20 öğretmeni gezilere göndereceklerini sözlerine ekledi. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com