Şehir içi Kooperatifi Çağ Çağ Caddesi seferleri müjdesini verdi

GÜNDEM Haber Girişi : 06 Eylül 2019 16:45
Nusaybin 2 Nolu Şehir içi Kooperatifi, 9 Eylül Pazartesi Gününden itibaren Çağ Çağ Caddesinin eskisi gibi Şehir içi güzergâhına aldığının müjdesini verdi.

Nusaybin 2 Nolu Şehir içi Kooperatifi, 9 Eylül Pazartesi Gününden itibaren Çağ Çağ Caddesinin eskisi gibi Şehir içi güzergâhına aldığının müjdesini verdi.

 

Nusaybin 2 Nolu Şehir içi Kooperatif Başkanı İbrahim Bulmuş tarafından yapılan açıklamada, Çağ Çağ caddesinin 9 Eylül Pazartesi Günü itibariyle şehir içi güzergâhına alındığını ve kooperatif olarak tüm hazırlıkları tamamladıklarını duyurdu.

 

Vatandaşların Fırat Mahallesi ve Abdulkadir Paşa Mahallesinde bulunan TOKİ konutlarına yerleşmeye başlaması, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğün de bölgede bulunan İlkokul, Ortaokul ve Lise binasını faaliyete koyması üzerine Şehir içi Kooperatifi de vatandaşların, öğretmenlerin ve öğrencilerin mağdur olmaması için şehir içi güzergâhını belirledi.

 

Nusaybin 2 Nolu Şehir içi Kooperatifi tarafından belirlenen yeni güzergâhta Sarı Tabelalı Minibüslerin çalışacağı bildirildi. Yaklaşık 4 yıldır kapalı olan Çağ Çağ caddesinde çalışacak Sarı Tabelalı Minibüslerin Hastane, Çarşı, Mitanni Kültür Merkezi, Çağ Çağ Caddesi (Fırat Anadolu Lisesi) ve Otogar güzergâhını takip edecekleri açıklandı.

 

Çağ Çağ caddesinin ulaşıma açılması ve vatandaşların bölgeye yerleşmeye başlaması üzerine Kooperatif olarak kayıtsız kalmadıklarını bildiren Başkan İbrahim Bulmuş, "bölgedeki okulların da açılması üzerine biz de bölgede ulaşım anlamında bir mağduriyet yaşanmaması için eski güzergâhımız olan Çağ Çağ caddesini tekrar şehir içi ulaşımı ağına aldık. Minibüslerimiz Pazartesi gününden itibaren Çağ Çağ Caddesi ve Fırat Anadolu Lisesini kapsayacak şekilde ulaşım hizmeti verecekler. Kooperatif olarak tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Vatandaşlarımızın, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin ulaşım anlamından hiç bir mağduriyet yaşamaması için gerekli çalışmalarımızı yaptık" dedi.