Şehir içi Minibüs yönetiminden durak ve kent kart açıklaması

GÜNDEM Haber Girişi : 24 Ağustos 2021 20:46
Nusaybin'de geçtiğimiz hafta seçilen 2 Nolu Şehir içi Kooperatifi yönetimi vatandaşların talep ve şikayetleri üzerine çalışmalar başlattı.
Nusaybin'de geçtiğimiz hafta seçilen 2 Nolu Şehir içi Kooperatifi yönetimi vatandaşların talep ve şikayetleri üzerine çalışmalar başlattı.
 
 
Şehir içi Kooperatifi, başlattığı çalışmalarda şikayetleri dinlerken kendileri de vatandaşlardan bazı taleplerde bulundu.
 
 
Göreve geldikleri günden bu yana kendilerine ulaşan tüm şikayetleri titizlikle incelediklerini ve gerekli işlemleri yaptıklarını ifade eden Kooperatif Yönetimi sürücülerin de görevlerini yaparken bazı sorunlarla karşılaştığını ifade etti.
 
 
Şehir içi minibüslerin durakları dışında indir - bindir yapmayacağını bildiren yönetim vatandaşların duraklar dışında beklememeleri gerektiğini vurguladı.
 
 
Sivil araçların minibüs duraklarına park etmeleri nedeniyle sürücülerin bu konuda da büyük zorluk yaşadığını aktaran Şehir içi kooperatifi vatandaşların bu konuda sağduyu olmasını gerektiğini aktardı.
 
 
Kent kart konusunda da vatandaşların sürücüleri suçlamaması gerektiğini, şehir içi minibüsüne binen her vatandaşın kent kart alması gerektiğini belirten Kooperatif yöneticileri, şehir içi ulaşımını kullanan tüm vatandaşları kent kart almaya davet etti.
 
 
Son olarak ilçede Covid-19 vaka sayılarının artması nedeniyle şehir içi minibüslerine binen vatandaşların maske ve mesafe kuralına riayet etmesini isteyen 2 Nolu Şehir içi kooperatifi yönetimi, sürücülerin de bu konuda hassas olması gerektiği uyarısında bulundu.