Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferinin 106. Yıl dönümü kutlandı

GÜNDEM Haber Girişi : 18 Mart 2021 14:45
18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. Yıl dönümü Kutlama Programı kapsamında Nusaybin’de tören düzenlendi.

18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. Yıl dönümü Kutlama Programı kapsamında Nusaybin’de tören düzenlendi.

 

İlk program, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Emre Yalçın ile Garnizon Komutanı P. Bnb. Hakan Yılmaz'ın Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk büstüne çelenk bırakmasıyla başladı. Saygı duruşunda bulunma ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra programa İlçe Halk Eğitimi Merkezinde devam edildi.

 

 

HEM’de yapılan programa Kaymakam Yalçın, Garnizon Komutanı Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Hami Can, İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Fatih Doğan, İlçe Emniyet Müdürü Salman Çelik, Kamu Kurum ve Kuruluş yöneticileri, Şehit Yakınları ve Gaziler katıldı.

 

2. Hudut Tabur Komutanlığında görevli P. Üsteğmen Ahmet Tolga Yılmaz'ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasından sonra öğrenciler tarafından şiirler okundu.
Sinevizyon sunumundan sonra öğrencilerin müzik dinletisi ile program sona erdi.

 

Program sonrası Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Emre Yalçın tarafından Şehit yakınları ve Gaziler için yemek programı düzenlendi.