Sokağa çıkma kısıtlaması başladı

GÜNDEM Haber Girişi : 05 Haziran 2021 23:00
Kademeli normalleşme kapsamında pazar gününün tamamını kapsayacak 7 Haziran Pazartesi günü saat 05.00'te sona erecek olan sokağa çıkma kısıtlaması saat 22.00 itibarıyla başladı

Kademeli normalleşme kapsamında pazar gününün tamamını kapsayarak 7 Haziran Pazartesi günü saat 05.00'te sona erecek olan sokağa çıkma kısıtlaması saat 22.00 itibarıyla başladı.


İçişleri Bakanlığı, valiliklere Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında kademeli normalleşme sürecinde uygulanacak "Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri" konulu genelge göndermişti.

 

Bu kapsamda, Türkiye genelinde saat 22.00 itibarıyla başlayan ve pazar gününün tamamını kapsayacak sokağa çıkma kısıtlaması 7 Haziran Pazartesi saat 05.00'te sona erecek.

 

LGS'YE GİRECEK ÖĞRENCİLER VE REFAKATÇİLERİ KISITLAMADAN MUAF

 

Milli Eğitim Bakanlığınca, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yarın, ortaokul 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenecek merkezi sınava girecek öğrenciler ile beraberlerindeki refakatçi ve/veya yakınları, 07.00-15.00 saatlerinde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

 

Kısıtlamanı başlaması ile birlikte Nusaybin'de vatandaşlar evlerine çekilirken caddeler boş kaldı. Cadde ve sokaklarda polis araçları devriye atıyor.